omituinen skoota kauppias

Sinnejäi.paska

Mainosti skoota oktaaviaa vm, 2010, k marketin ilmoitus taululla piti olla hieno kuntoinen ja kun menin kattomaan nii oliki likanen ja kylkeen mällätty ja surkeasti fiksattu.helvatan likane vielä.Kysyin viekö öljyä paljon ja tämä kauppias ukko selitti että ei vie yhtään.Sitten katsottiin öljy minkämoista on näöltään ja siinä öljy tikussahan oli semmosta vaajean ruskeaa mönjää niinku lapsen paskan väristä. Kattoin öljyn tason tikusta ja se oli alamerkissä. Kauppias meni vaikeen näköseks ja änkkäs jotain sekavaa minä virkoin ukolle että pidä home kippas ja saman tien pois. oli se ihme huijari koko skoota ukko.

7

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaaleppi.Kyykkälä

      Ei skootia ole olemassakaan "hienokuntoisia". Jos katsoo skootaan sisään, siellä on yleensä lähes poikkeuksetta tunkion kaltainen jäte- ja roskamäärä sisällä. Eipä ollut viitsinyt tämäkään skodapertti laittaa skootaansa myyntikuntoon`? Slaavilainen laiskuus onkin skootistien ominaispiirre.

    • ei_nappaa

      huijausta koko skoota kauppa

    • ruostuvatkin puolessa vuodessa puhki. huijattu harsoinen teräs ei ole nykypäivää.

      • ToyotaOnTäydellinenAuto

        Vittu, mistä näitä maksettuja kehujia sikiää?

        Skoda ruostuu puhki ja kori katkeaa jo valmistuslinjalla. Fakta.


      • Hernekäinen_

        Rakenteet skodassa ei kestä juuri tuon venäläisen/neukkulaisen harsoisen teräksen takia. Koko kori on vääntynyt skodissa kun ovat skodistit ajaneet vähän liian kovalla vauhdilla hidastetöyssyihin.

        Tosin skodien korihan on usein kiero jo valmistuslinjastolta tullessaan ----> vesivuodot, kun ovitiivisteetkään eivät pysty tiivistämään.

        Itälaatu on tasaista - ei vahingossakaan satu kohdalleen :-)


      • Viimeistelynpuute
        Hernekäinen_ kirjoitti:

        Rakenteet skodassa ei kestä juuri tuon venäläisen/neukkulaisen harsoisen teräksen takia. Koko kori on vääntynyt skodissa kun ovat skodistit ajaneet vähän liian kovalla vauhdilla hidastetöyssyihin.

        Tosin skodien korihan on usein kiero jo valmistuslinjastolta tullessaan ----> vesivuodot, kun ovitiivisteetkään eivät pysty tiivistämään.

        Itälaatu on tasaista - ei vahingossakaan satu kohdalleen :-)

        Totta, tämäkin johtuu vain siitä, että korin vesipainetesti on jätetty kokonaan pois skodan viimeistelylinjastolta. Audilla, vw ja seat tehtailla tuo vesipainetesti on käytössä, koska ne eivät ole halppis merkkejä.


    • Vai että hienokuntoinen skeida..... röhöhöhööööööööö !!! hahahahaaaaaaaaa kiitos taas hyvistä nauruista.... XD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      34
      2336
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      123
      1956
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1601
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1232
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1217
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1053
    7. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1046
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      66
      1028
    9. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      30
      930
    10. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      927
    Aihe