Mihin vihreät ovat unohtaneet eläimet ja luonnon. Ikäväkseni olen havainnut, että turkistarhaus on myös täysin unohdettu asia. Eläinsuojelulaki laahaa 20 vuotta vanhaa rataa. Eläinsuojelurikokset kuitataan 2v. eläintenpitokiellolla ja samat henkilöt uusivat rikoksensa. Ei ole Ville Niinistö suutaan avannut asian suhteen. Muuten on aina suuna ja päänä.
NYT äänestän uutta Suomen Eläinoikeuspuoluetta, se ajaa eläinten etuja. Ihminen riistää kaiken eläimeltä, mutta ei anna sille mitään arvoa.
Joka päivä käytämme eläinkunnan tuotteita jossain muodossa, joten tuotantoeläimet ansaitsevat parempaa.
En äänestä enää vihreitä!
7
147
Vastaukset 7
- Totuuskomissio
Jokohan ihmiset alkaisivat järkiintymään? Nykyvihreiden tärkein agenda on monikulttuurisuuden edistäminen hinnalla millä hyvänsä.
Ei sanaakaan esim. Afrikkalaisten liiallisen lisääntymisen seuraamuksista, tms. väestöräjähdyksen uhkakuvista.
Nykyvihreät ovat täydellisiä tolloja, Linkola aikoinaan totesi samaan tapaan, ettei heistä ole luonnon-ympäristön suojelijoiksi, profiloitumisesta huolimatta."Jokohan ihmiset alkaisivat järkiintymään? Nykyvihreiden tärkein agenda on monikulttuurisuuden edistäminen hinnalla millä hyvänsä."
Toinen heidän tärkeä teema on vääristyneiden, biologian vastaisten, seksuaalisuhteiden laillistaminen. He eivät myöskään tiedä, mikä on avioliitto, eivätkä ole kyenneet kertomaan, kuinka monta sukupuolta ihmisellä on?
Mitä monikulttuurisuuteen taas tulee, niin monikulttuurisuus ei ole mitään rikkautta. Se ei ole edes mitään kulttuuria, vaan skitsofreeninen sekamelska, jossa mikään yksittäinen kulttuuri ei pääse kukoistamaan. Suomen kannalta se tarkoittaa suomalaisen kulttuurin sekoittamista ja hukuttamista muiden kulttuurien yhteiseen keittoon ja sitä kautta suomalaisen identiteetin tuhoamista.
- eläimilleääni
Kaikki ovat oman edun tavoittelijoita. En ole vuosiin enää käynyt äänestämässä, mutta eläinten puolesta aion äänestää.
Eläimet palvelevat kyllä ihmisen etua, mutta eivät saa muuta kuin huonoa kohtelua.- eiolenäinasianlaita
Joo varmaan oon plaginoinu käytöksesvanhemmistas eläimiin kun nämä sinuakin hoitaneet raukat eivät pääse jaloittelemaan ulos niinkuin tuotantoeläimet ja joutuvat olemaan paskat housuissa märillä vaipoilla, kun sinä olet syyllistämässä suomalaisa tuotantoeläimiä ja luulet että niiden asema on yhtäpaha kuin sinun heitteillejätettyjen vanhempiesi kanssakin on,
- politiikko1
Eihän Ville tiedä edes mikä on eläin, taikka mitä tulee luonnonsuojeluun tahi eläinten suojeluun. Näkihän se jo pyhäjoella minkälaiseen kuntoon jäi mettä kun nämä "luonnonsuojeliat" yrittävät "suojella" luontoa. Sekin oli muitten vika kun paikat jäivät siihen kuntoon.
- Taneli.Taiteilija
Pistän vielä paremmaksi EN äänestä ketään tai onhan se eräs jonka kuva piirtyy vaalilappuun. Muutenhan jos siellä ei käy joutuu sellaisten kirjoihin jotka kanatavat valtionvastaisia ajatuksia. Kuvion laadun ja ketä se esittää voi vaalilautakunta siiten äänestyksellä päättää jos ei yksimielisyyttä muuten aikaiseksi saa.
- mädättäjät
Viher-Halal -puolue suosittelee kääntymistä Mekkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062185- 103886
- 64791
- 46780
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21696Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511686Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 60570
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551