Putin ja Trump, psykopaatteja molemmat, ovat suurimpien ydinasevaltojen johtajina.
Miksi tavalliset ihmiset valitsevat johtajikseen luonnehäiriöisiä mielipuolia? Samoin kävi 1930-luvulla Saksassa.
Vahinko on jo tapahtunut eikä mitään voi enää peruuttaa. Voimme vain seurata, miten tässä käy.
Tähtitieteessä on etsitty elämää muista aurinkokunnista. Ei ole löydetty, vaikka kaikkien tilastotieteellisten seikkojen perusteella sitä pitäisi löytyä useistakin suunnista. Eräs tähtitieteilijä kertoi syyn, miksi muista aurinkokunnista ei löydy pitkälle kehittyneitä kulttuureja. Hänen mukaansa kaikkiin kulttuureihin on sisäänrakennettu itsetuhomekanismi, joka lopettaa niiden olemassaolon niiden kehityttyä tiettyyn vaiheeseen.
Psykopaatit maailman johtajina
2
95
Vastaukset
Olen erittäin iloinen, että Trumpista on tullut USA:n presidentti. Länsimaiden johtajat ja media eivät ole pitäneet siitä, koska ne eivät ole tottuneet siihen, että joku sanoo asiat suoraan ja totuudenmukaisesti ja haluaa konkreettisesti ryhtyä toimiin terrorismin vastustamiseksi.
EU:n johtajille on tärkeämpää jonkun ns. ihmisoikeuspykälän noudattaminen, kuin ihmisten henki ja turvallisuus. Trump on onneksi osannut asettaa asiat oikeaan tärkeysjärjestykseen.
Venäjän presidentti Putin on myös järkevä valtiomies, joka ei kumartele ihmisoikeusjärjestöjen typerille kannanotoille, vaan tekee sitä, mikä on oikeidenmukaista maan ja kansan parhaaksi. Onnea ja menestystä kummallekin valtiomiehelle!- jookotaiei
Iloinen siitä, että ylimielinen ja tunnevammainen narsisti Trump johtaa ydinasevaltiota?Tsiisus.
Mikä on terroristi?Naisten marssilla Yhdysvalloissa pidätettiin valokuvaajia ja toimitajia koska heidän katsottiin olevan terroristeja. Terroristeja on ollut historia läpeensä ja terroristeja tulee aina olemaan. Terroristeja eivät lait, muurit, aidat eivätkä muutkaan sisäänpäin käpertymiset pysäytä.
Trumpin kieroutuneessa ajatusmaailmassa jokainen hänen tahtoaan vastaan oleva on potentiaalinen terroristi ja tämä johtaa hänen käytännön politiikkaa, joten ei hyvältä näytä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel109752- 58751
- 43626
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla205546- 40516
- 50504
- 22496
- 70496
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82463Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai36450