Putin ja Trump, psykopaatteja molemmat, ovat suurimpien ydinasevaltojen johtajina.
Miksi tavalliset ihmiset valitsevat johtajikseen luonnehäiriöisiä mielipuolia? Samoin kävi 1930-luvulla Saksassa.
Vahinko on jo tapahtunut eikä mitään voi enää peruuttaa. Voimme vain seurata, miten tässä käy.
Tähtitieteessä on etsitty elämää muista aurinkokunnista. Ei ole löydetty, vaikka kaikkien tilastotieteellisten seikkojen perusteella sitä pitäisi löytyä useistakin suunnista. Eräs tähtitieteilijä kertoi syyn, miksi muista aurinkokunnista ei löydy pitkälle kehittyneitä kulttuureja. Hänen mukaansa kaikkiin kulttuureihin on sisäänrakennettu itsetuhomekanismi, joka lopettaa niiden olemassaolon niiden kehityttyä tiettyyn vaiheeseen.
Psykopaatit maailman johtajina
2
89
Vastaukset
Olen erittäin iloinen, että Trumpista on tullut USA:n presidentti. Länsimaiden johtajat ja media eivät ole pitäneet siitä, koska ne eivät ole tottuneet siihen, että joku sanoo asiat suoraan ja totuudenmukaisesti ja haluaa konkreettisesti ryhtyä toimiin terrorismin vastustamiseksi.
EU:n johtajille on tärkeämpää jonkun ns. ihmisoikeuspykälän noudattaminen, kuin ihmisten henki ja turvallisuus. Trump on onneksi osannut asettaa asiat oikeaan tärkeysjärjestykseen.
Venäjän presidentti Putin on myös järkevä valtiomies, joka ei kumartele ihmisoikeusjärjestöjen typerille kannanotoille, vaan tekee sitä, mikä on oikeidenmukaista maan ja kansan parhaaksi. Onnea ja menestystä kummallekin valtiomiehelle!- jookotaiei
Iloinen siitä, että ylimielinen ja tunnevammainen narsisti Trump johtaa ydinasevaltiota?Tsiisus.
Mikä on terroristi?Naisten marssilla Yhdysvalloissa pidätettiin valokuvaajia ja toimitajia koska heidän katsottiin olevan terroristeja. Terroristeja on ollut historia läpeensä ja terroristeja tulee aina olemaan. Terroristeja eivät lait, muurit, aidat eivätkä muutkaan sisäänpäin käpertymiset pysäytä.
Trumpin kieroutuneessa ajatusmaailmassa jokainen hänen tahtoaan vastaan oleva on potentiaalinen terroristi ja tämä johtaa hänen käytännön politiikkaa, joten ei hyvältä näytä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768