Täälläkin ihmiset kirjoittavat usein lähteenään tämä valheellista uutisointia harrastava nettijulkaisu MV.
MV-lerpake ei ole mikään lehti sanan perinteisessä mielessä. Lehti on uutisväline joka jakaa tietoa ja uutisia jotka perustuvat totuuteen.
MV-lerpake ei tee sitä vaan julkaisee valheita ja tutkimattomia huhuja ja väitteitä joita kukaan ei enää edes viitsi ampua alas paikkansapitämättöminä koska mikään vakavasti otettava taho ei halua alentua MV-lerpakkeen kanssa samalle tasolle. Mv-lerpykettä lukevat ja sen juttuihin uskovat vain tyhmät ja kouluttamattomat ihmiset.
Itse tein päätöksen jo aikoja sitten, etten aukaise mitään MV-lerpykän linkkejä enkä lue kirjoituksiakaan jos niiden lähde on MV.
Boikotoidaan yhdessä tuota roskajulkaisua jolloin se menettää mainostulonsa ja tukehtuu kannattamattomana. Jokainen klikkaus sille kilauttaa omistajansa rahakukkaroa.
MV-lerpake ei ole mikään lehti sanan perinteisessä mielessä. Lehti on uutisväline joka jakaa tietoa ja uutisia jotka perustuvat totuuteen.
MV-lerpake ei tee sitä vaan julkaisee valheita ja tutkimattomia huhuja ja väitteitä joita kukaan ei enää edes viitsi ampua alas paikkansapitämättöminä koska mikään vakavasti otettava taho ei halua alentua MV-lerpakkeen kanssa samalle tasolle. Mv-lerpykettä lukevat ja sen juttuihin uskovat vain tyhmät ja kouluttamattomat ihmiset.
Itse tein päätöksen jo aikoja sitten, etten aukaise mitään MV-lerpykän linkkejä enkä lue kirjoituksiakaan jos niiden lähde on MV.
Boikotoidaan yhdessä tuota roskajulkaisua jolloin se menettää mainostulonsa ja tukehtuu kannattamattomana. Jokainen klikkaus sille kilauttaa omistajansa rahakukkaroa.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Tärkeämpääkin boikotoitavaa on, kuten Bernerin Vallilla.
MV;n tuotokset tuskin järkiporukkaa kiinnostaa ja häiritsee.
MV:n ulostukset eivät mene suomalaisille läpi. Myös väite, että ryssät olisivat järkiporukkaa on pelkkä vitsi.
Voi . . tu ! Voiko noin tyhmää edes olla olemassa ? Etkö ymmärrä edes lukemaasi ?
Olet tässä oikeassa. Luin pikaisesti ja ymmärrys jäi vajaaksi.
Mutta Moskovan Valheet on täyttä jaskaa.
On joo huomattu. Mv-lehteä lukevat ja sen juttuja täällä kommentoivat yleensä pankkomajurin tyyppiset pankkolängvitsiä käyttävät idiootit. Heillä on mielestään tärkeää asiaa useimmiten Halosesta, hänen eläkkeestään, ay-liikkeestä, Rinteestä ja mielikuvitusmatkailusta.
lestakyrpiä vituttaa kun mv paljastaa totuuden
Hieno osoitus mistä kepua haukkuvat tulevat.
Terveisiä MV-lehden sivuilta
http://mvlehti.net/2017/01/29/saksan-valtionvarainministeri-myontaa-pakolaistilanne-karkasi-kasista/
Siellä oli paljon ja totuudellisia juttuja.
Minä käyn siellä, minä tiedän. Ketjun aloittaja ei voi tietää, koska hän ei siellä omien sanojensa mukaan käy.
On hyödyllistä katsoa asioita useammasta näkökulmasta. Se helpottaa oikean johtopäätöksen tekemistä.
Älä valehtele. Mikään mitä MV kirjoittaa ei pidä paikkaansa.
On aika vaarallista, jos tietää ehdottoman varmasti mistä totuus aina löytyy, eikä hyväksy mitään muuta.
Tässä yksi MV-juttu. Valehteleeko MV-lehti?
http://mvlehti.net/2017/01/29/video-voi-perse-naita-vihdin-keppihevosia/
MV kertoi, että Sipilällä iso mulkku. Sipilän vaimo suuttui ja korjasi, että Sipilän mulkku on oikeesti pieni, paljon pienempi kuin kylän papilla. Sipi on vaan luonteeltaan mulkku. Et näi se oikeesti menee.
Mv tulee melkoisella varmuudella olemaan Suomen luetuin lehti syystä että suvakkimedia pimittää ja vääristelee asioita aivan surutta. Kansa etsii sensuroimatonta tietoa ja sitä saa mv:stä. Ei sitä saa esimerkiksi ylestä joka on täysin suomalaisvastainen ja puolueellinen.
Kepu pettää aina eikä välitä oman kansansa asioista ja huolesta pätkän vertaa. Toistan. Kepu pettää aina. Mitä enemmän valtamedia (valhemedia) pimittää, sitä enemmän mv:tä luetaan. Tämä on totuus jota ei kepulit pysty kumoamaan.
MV-lehti ei ole oikea lehti, se ei täytä mitään lehdelle asetettavia vaatimuksia. Jutut ovat samaa tasoa kuin täällä eräällä pankkomajurilla joka onnettomalla pankkolängvitsillään yrittää esittää pölhön valheitaan.
Mv on onneton nettijulkaisu jota lukevat luojaltaan saaliseen jääneet idiootit ja muut älyllisesti jälkeenjääneet.
Kepuleita päättäjiä vaan harmittaa kun on taho joka paljastaa eliitin vääryydet ja konnuudet. Harmittaa tämä kaikkia suvakkeja. Ymmärrän kyllä.
Miloin Moskovan Valheet on puhunut totta?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701302200061867_uu.shtml
"Facebookin suljetussa Mitä Vittua -ryhmässä haaveillaan säännöllisesti muun muassa poliittisesta väkivallasta, selviää STT:n selvityksestä.
Ryhmässä toistuvat myös toiveet pakolaisten kuolemista.
Ryhmän kommenttiketjuissa puhutaan muun muassa pedofiiliprofeetasta ja toivotaan kadulle jäätyvien turvapaikanhakijoiden polttamista polttolaitoksissa sekä keskitysleirin luomista.
Ryhmässä on toivottu myös liikenne- ja viestintäministeri Anne Bernerin (kesk.) tappamista ja fantasioitu presidentti Tarja Halosen väkivaltaisesta kuolemasta."
Tällainen nettijulkaisu on siis olemassa. Jotkut tässä ketjussa pitävät sitä totuutena. Heillä on siihen oikeus. Me muut joilla on järkeä päässä tiedämme paremmin.
MV-julkaisua lukevat ovat juuri tuon kaltaisia mitä yllä kuvaillaan. Heillä ei ole järjen hiventäkään. Koko roskajulkaisun voisi lopettaa.
Jokaisessa suomalaisessa elää pikku MV! Ihan jokaisessa puhumaan oppineessa suomalaisessa.
Mitä ne "järjettömät" sitten lukisi, jos sinä MVn lopettaisit?
Hesariakaan ei viitsi ajata, niin valhe- ja suvakkikäännynnäisten juttuja täynnään. Yrin SKtakin, mutta sekin on jo saastutettu.
Niin - MV-lehti on kuin Seiska-lehti, kaikki sitä lukevat - toiset enemmän, toiset vähemmän, mutta monet eivät vaan kehtaa tunnustaa sitä.
Höpö höpö. Se, että sinä luet sitä ei tarkoita, että muut lukevat. Tuo julkaisuhan on suurissa taloudellisissa vaikeuksissa. Mainostajat kaikkoavat koska mikään vakavasti otettava tuote ei halua näkyä bannerina moisen roskajulkaisun sivuilla. Sen vuoksi kun sivun avaa niin ensimmäisenä törmää julkaisun rahankerjuu-ilmoon.
Banniin vaan, olen samaa mieltä avaajan kanssa.
joo, pannaan pannaan
http://mvlehti.net/2017/01/31/vahtera-kela-gold/
Yksikään kunniallinen suomalainen ei lue MV-kertaalleensyötyä.
Yksikään maataan ajatteleva ei katso ylen törkeää valehtelua kaikissa näissä asioissa, Trumpin vihaamista ja kaikenlaista mädätystä. Mikä oikeus valhemedialla on puhua vihapuhetta jatkuvasti Trumpista tai muista isänmaallisista?
Mitä kumman vihapuhetta? Yle uutisoi Trumpista aivan normaaliin tapaan? Vai eikö Yle saisi uutisoida tietoja Trumpin tekemisistä?
Milloin totuus on vihapuheeksi muuttunut?