Pahussivuaeilöytynyt

pahusolenrobotti

Sen sijaan löytyy kaikki joilla ei ole mitään tekemistä tällä palstalla.

9

129

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KiitosAloitus

      Kiitos. Ainoa terve kommentti palstalla.

    • wetett

      P-Korea meininkiä. Islamisti ja muutama vasuri ylläpidossa.

    • Oikeassa olet. Juutalainen uskonto on ainut asia, josta tällä palstalla ei keskustella. Sitä vastoin täällä saa esitellä mitä kummallisempia kristinuskon tulkintaja. Tänä aamuna tälle palstalle on tuotu Ulkopoliittinen instituutti ja Nato-ovi. Koska kukaan ei valvo palstan sisältöä ja yksikään aloitus ei liity mitenkään palstan otsikkoon, niin palsta olisi syytä lopettaa kokonaan.

      • deronda-

        missä sitten ählytät ja lietsot vihaa arabeja kohtaan...?


      • 11. Vielä Herran enkeli puhui hänelle: "Katso, sinä olet raskaana ja synnytät pojan ja kutsut hänet Ismaeliksi, sillä Herra on kuullut sinun hätäsi.
        12. Hänestä tulee mies kuin villiaasi: hänen kätensä on kaikkia vastaan, ja kaikkien käsi on häntä vastaan, ja hän on kaikkien veljiensä niskassa."
        13. Ja Haagar nimitti Herraa, joka oli häntä puhutellut, nimellä: "Sinä olet ilmestyksen Jumala". Sillä hän sanoi: "Olenko minä tässä vilaukselta saanut nähdä hänet, joka minut näkee?"


      • juujuujumalanNimeen

        on ihanaa kun naisia ja lapsia tapetaan...


    • Kristinusko selittää, että Hagar tarkoittaa Siinain vuorta, joka vastaa nykyistä Jerusalemia, joka elää orjuudessa, lain orjuudessa.

      Ja kyllä sekin pitää paikkansa, koska Jerusalem on tosiaan maailman lain orjuudessa, Aina sanotaan 'tämä on laitonta', 'tämä on laitonta.' Ette saa tehdä sitä, eikä tätä, se on kansainvälisen lain vastaista.

    • Lisäksi kristinusko sanoo: "Kukaan ei tule vanhurskaaksi vain lakia noudattamalla." koska kukaan ei pysty lakia täydellisesti noudattamaan.

      Miettikää nyt näitä.

    • Tässä olisi nyt ollut raamatun asiaan, ihan nykypäivän valossa ja tulkinnassa, oikeaan osuvana, mutta kukaan ei osaa sanoa edes, että juuri noinhan se on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      121
      5737
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2090
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1922
    4. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      66
      1094
    5. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1083
    6. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      977
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      967
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      892
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      887
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      755
    Aihe