Uusi cupra 4,9sek 0-100 ja neliveto

https://m.facebook.com/CUPRA300/?locale2=fi_FI Aika halpa auto jos ton hinta on jotain alle 45 tonnia kuitenkin. Vaikka onhan seat tosin aika muovinen rimpula eikä sillä tosimies ajele mutta teinille ihan unelma auto tuommonen. Sillä kyykyttää aika monet jo tuolla laitteella.
7291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nelipyöräkippo johon laitettu pikkuturbo. Mahtaa olla kivaa kiihdytellä kun moottori huutaa armoa ja pikkumetallikehikko ympärillä nitisee ja natisee.

Äänestä
  • Kyllä se varmaan kulkee kunntämä nykyinenkin lähti 100 jälkeen jo sutimatta. Etuveto ja 290 hv vaan oli liikaa eikä siitä suomen märillä ja liukkailla teillä saa oikein mitään irti usein edes kesällä kun sillonkin jokatoinen päivä on tie märkä. Takaveto taas toimii kohtalaisesti sateellakin ja viivalta pääsee aina etuveto paremmin. Veikkaan että etuveto cuprien hinnat muuten romahtaa aika pahasti näiden neliveto uutisten jälkeen. Käytännön suorituskyky on nelivedossa kuin eri maailmasta kun etuveto cupralla ei pääse edes alle 7 sek kiihtyvyyksiin valtaosasta vuotta kun tie on märkä puhumattakaan jäästä ja lumesta. Nelikko taas lähtee aina kivasti ja rajusti.

    Äänestä

  • Komppaan. Pikkumotti pikkuturbolla huutaa armoa kuin sikaa tapettaisiin.

    Äänestä

Hinta on vaan liian kova Seatiksi. Toimituskulut, talvirenkaat ja muutama lisävaruste, niin hinta onkin jo 50 000€.. Ja ostajia ei enään löydykkään.. Edellisen Cupran n. 40 000€ hinta oli sellainen, että nuorehkot miehet saivat vielä pankista käärittyä rahat siihen, mutta eivät saa enään tuohon 50 000€, joten myynti jää paljon vaisummaksi..

Äänestä
  • Totta että ei tuosta mitään volyymimallia koskaan tule, hinta pitää sen huolen. Toisaalta samassa luokassa vastaava R-Golf maksaa vielä kympin lisää...

    Äänestä

Aika hidas seat nopeinfarkku taitaa olla mersulla e 63 s jotain 3 s paikkeilla.

Äänestä
  • mikä on poju mesen hitalappu.arvaus120tuhatta euroa.haaaaaaaaaaaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyykkkkyyn kirjoitti:

https://m.facebook.com/CUPRA300/?locale2=fi_FI Aika halpa auto jos ton hinta on jotain alle 45 tonnia kuitenkin. Vaikka onhan seat tosin aika muovinen rimpula eikä sillä tosimies ajele mutta teinille ihan unelma auto tuommonen. Sillä kyykyttää aika monet jo tuolla laitteella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu