kärki ottaa kantaa maahanpääsyyn ;
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701302200062120_uu.shtml
Katselin noitten miesten ksvoja ja oli kuin tieto, taito ja älykkyys olisi hypännyt uuteen ulottuvuuteen.
Miehet osaa laskea kuuteentoista, hienoa.
Siinä Israelin puolustajat puhuu.
Ihmetyttää vaan, että omia tarkoitusperiä hyödyttämään ratsastetaan kaikki, mikä pystytään. Pojat laittoi aasin ratsastuskuntoon, vaan oisivatko itse
" aaseja" ?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701302200062120_uu.shtml
Katselin noitten miesten ksvoja ja oli kuin tieto, taito ja älykkyys olisi hypännyt uuteen ulottuvuuteen.
Miehet osaa laskea kuuteentoista, hienoa.
Siinä Israelin puolustajat puhuu.
Ihmetyttää vaan, että omia tarkoitusperiä hyödyttämään ratsastetaan kaikki, mikä pystytään. Pojat laittoi aasin ratsastuskuntoon, vaan oisivatko itse
" aaseja" ?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Fiksuja kavereita kokonaisnäkemyksissään, mahdollisista tarkoitusperistään huolimatta.
Liikkuvat ihan eri sfääreissä kuin Soini ja Lindström.
Kyseisiltä "yhden asian älykkäiltä" jää kokonaan noteeraamatta se että kuinka moni noista valtioista on demokraattisia? Kuinka monessa niissä järjestetään vapaat vaalit? Kuinka monessa niissä on sananvapaus? Kuinka monessa niissä on vapaat ihmisoikuedet?
Siis ihan tosi, eivät kyseiset herrat voi olla niin tyhmiä että eivät tajua kyseisistä asiaa. Tämä on vain helppo keino kerätä taas kaiken maailman luupää rasistien kannatusta.
Olipa miten oli, molemmat kaverit kuuluu siihen vastenmieliseen politiikkojen ryhmään, että sitä ei voi ymmärtää.
Maahanmuuton vastustus on ykkösasia, mutta ei katsota sitä, että osasta Suomen kansaa ei ole työhön, EI OLE TYÖHÖN, ja me tarvitsemme maahanmuuttoa.
Vihanlietsonta on asia, että sitä en ymmärrä ja kuunnelkaa / lukekaa näitten miesten ajatuksia.
Ja loppuun kobran sihinää SS, SS
Jokainen työperäinen maahanmuuttaja on osannut tulla suomeen töihin ilman avustusjärjestöjä ja vuosikausia kestävää kuntoutusta.
Suomessa on massatyöttömyys. Mihin kuvittelit sijoittavasi kaikki kielitaidottomat töihin?
Suomessa on MASSATYÖTTÖMYYS.
Tässä maassa ulkomaankauppaministeri , ulkoministeri ja presidentti osoittavat mieltä, sen sijaan , että muistaisivat suomen tarvitsevan vientituloja.
Kolmikon tehtävä olisi tällaisten massahysterian levitysten aikana rauhoittaa kansaa ja alkaa kovaa vauhtia parantamaan suhteitaan yhdysvaltoihin.
Mitä nämä tekevät? kiihottavat ihmisiä lisää epämääräisillä twiiteillään? näinkö toimii täysipäinen ministeri?
Ai, niin. Suomen eduskunta on vieläkin tammikuun lopussa JOULULOMALLA.
Eihän sitä nyt lomalla sentään parane.
Tuntuu siltä, että nämä veronmaksajien rahoilla märehtivät kansankukkaset ovat lomalla useammin, kuin töissä.
Hieno veto Hallaaholta ja Elolta ja mistähän rasismista on kysymys kun Somaliakka rukoilee vääräuskoisten siis meidän kristyttyjen kuolemaa. Onneksi on tämäntapaisia älykköjä jotka herättävät tavalisen kansan rivejä, nämähän vielä nukkuvat kun Islamistit tekevät maailmanvalloitusta onneksi meillä on Perusuomalainen puolue vielä olemassa joka sanoo sen mistä muut vaikenevat.
Minä jo ajatusten siivin menen Viitasaarelle ja aluksi siihen ABC:n vieressä olevalle laiturille.
Siinä matkaopas Hakkarainen kertoilee ohikulkeville niistä ajoista kun tyhnät äänesti hänet eduskuntaan, Elo on tullut heinätöihin Hakkaraisen luo ja paistaa ohikulkijoille popsin.grillimakkaraa.
Halla aho ei nyt ole paikalla, on tuolla vasemmalla heinäseipäänä pellolla ja kertoilee variksille, jotka seipään päälle istuu, niin tuosta slaavilaisesta kirjallisuudesta ja sivilipalvelusta.
Näin sivistynyt Suomi on tullut vuoteen 2020 ja persut on muisto vain.
Niin. Ja tämän näkee oikeuden päätöksistäkin kun tuomioita noista löysistä puheista on jaettu.
Israelin ulkoministeriön tiedottaja Emmanuel Nahshon muotoilee Israelin Helsingin-suurlähetystön kautta välittämässään viestissä, että "Israelin ja joidenkin maiden välillä on tosiaan virallisesti vielä voimassa sotatila".
Ja kuten sanottu moniko noista valtioista on demokraattinen?
"Israelin ulkoministeriön tiedottaja Emmanuel Nahshon muotoilee Israelin Helsingin-suurlähetystön kautta välittämässään viestissä, että "Israelin ja joidenkin maiden välillä on tosiaan virallisesti vielä voimassa sotatila"."
"- Syyria, Irak, Iran, Jemen, Libya ja Sudan kieltävät kategorisesti maahantulon kaikilta Israelin kansalaisilta. Samoin tekevät Algeria, Bangladesh, Brunei, Kuwait, Libanon, Malesia, Oman, Pakistan, Saudi-Arabia ja Arabiemiraatit, Halla-aho kirjoittaa Facebook-sivuillaan."
"Siinä Israelin puolustajat puhuu.
Ihmetyttää vaan, että omia tarkoitusperiä hyödyttämään ratsastetaan kaikki, mikä pystytään. Pojat laittoi aasin ratsastuskuntoon, vaan oisivatko itse
" aaseja" ?
Jos tosiasioiden tunnustaminen ja asian tarkistaminen ko.Maan ulkoministeriön virkamieheltä on aasin valjastamista niin mikä sitten ei sitä ole ?
Varmaankin se että huiskii "mutu tuntumalla" sinne tänne tietämättä asioiden todellista tilaa. Ja onhan nuo herjatut kuuluisia "persuja". Siinä syytä olla tunnustamatta kaksoisnormia.
Jos jollekin valtiolle on omien rajojen valvonta mahdollista mielipiteistä muualla välittämättä olkoon se heidän asiansa. Toki ainahan hurskastelulle on paikka ja aika varsinkin vaalien alla kuten meillä !!
Ihan vaan ihahnille suomalaisille, isänmaallisille.
Olen asunut Suomessa kohta 70 v, syntynyt Suomessa, suomalaisista vanhemmista, mutta sanon, että jos meillä ei olisi maahanmuuttajia, niin olisi tyhmä ja tylsä maa.
Meille tuli ennen työperäisiä maahanhuuttajia jotka tulivat tänne tekemän töitä ja hyvä niin arvostan heitä,neljännesvuosisata sitten tuli loiseäjienen sakki Somaliasta Mooses Lipponen Demareitten suuri älykkö johdatti diktaattorimaisesti tämän kansa n euroopanunioniin josta nyt saamme nauttia oikein kunnolla,Somaleitten piti lähteä kun sota on ohitse joka tätä epäilee on rasisti . Nämä eivät ole täällä työllistyneet laiska ahrikkalainen rotu joka on jälkeenjäänyttä joista tuli elättilauma kuin Suomenmustalaisista jotka varastelevat ja ryöstävät kantamaan asukkaaita kuten jokainen joka osaa lukea lehtiä ymmärtää mistä on kysymys.
Mitenkäs se Israel itse toimii siellä lähi-idässä?
Ei taida olla paljon eroa natsisaksan touhuihin aikoinaan?
Kyllä oli paha virhe toisen maailmansodan jälkeisestä myötätunnosta juutalaisia kohtaan 1948 perustaa jonkun satukirjan perusteella tuo valtio keskelle palestiinalaisia, jotka siellä ovat kuitenkin asuneet jo 8000-vuotta.
Juutalaisten omasta mielestä he ovat kaikkien yläpuolella ja voivat mielestään tehdä ihan mitä vaan, vaikka ovat täysin samaa porukkaa palestiinalaisten kanssa, uskonto vain on eri.
Eikä läheskään kaikki Israelilaiset itse edes hyväksy hallitustensa toimia, vaan haluaisivat elää rauhassa muiden kanssa.
Kyllä sinne rauha tulee.
Ensiksi käydään sota ja sitten Jeesus Kristus pyhineen tulee ja siloin ruvetaan elämään rauhanaikaa.
Haluatko olla mukana ?
Parhaillaan on käynnissä marssi Hämeenlinnasta kävellen Helsinkiin. Mukana on se vähä mitä Suomen sisusta ja Samposta on jäljellä! ... Molempiin pitää lietsoa tuli, jotta ne saavat voimansa takaisin.
Marssijat saapunevat torstaina 2.2.2017 Helsinkiin ja toivovat kaikkien ohikulkijoiden liittyvän mukaan viemään viestin eduskunnalle, että suomalaisten kurjistamisen ja varojen tolkuttoman syytämisen epämääräisille vierasmaalaisille on loputtava.
Linkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14703548/kapinan-aika--marssin-lahto-hameenlinnasta-31-1-
Toivotaan, että pojat eksyy matkalla
täytyypä mennä laittamaan reitille kyltti "helsinkiin" joka ohjaa ne turkuun. eikös se siitoin ollut turkkulainen?
TÄRKEINTÄ on tietenkin että Israel saa USAn täyden tuen, Netanyahu matkustaa tapaamaan Trumpia puolessa välissä helmikuuta
Benjamin Netanyahu
אני שולח תנחומים למשפחת ריפמן על פטירתו של שמוליק ז״ל. הצטערתי צער רב. הוא היה ציוני גדול שבמשך עשרות שנים תרם לפיתוח הנגב וראה ברכה בעמלו
I look forward to discussing with him the areas of cooperation between us that are so vital to the security & well-being of our 2 countries
ISRAELIIN ON ASENNETTU MAAILMAN TEHOKKAIN ILMAOHJUSJÄRJESTELMÄ
https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/israel-to-launch-one-of-the-most-advanced-missile-defense-systems-in-the-world-with-us-help/2016/03/03/6383cb88-dfd5-11e5-8c00-8aa03741dced_story.html
Halla-ahon tuore kanta maahanmuuttoon
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701302200062432_uu.shtml