Miksi Vihreät ja Vasemmistoliitto eivät ole puolustaneet ääri-islamistien oikeuksia enempää, on oltu melko hiljaa Trumpin varsinkin ääri-islamisteja syrjivistä rasistisista toimista Yhdysvalloissa. Meillä ainoastaan politiikoista Ville Niinistö on kommentoinut näitä lähes viharikoksiin verrattavia toimia joiden kohteeksi ääri-islamistit ovat Yhdysvalloissa joutuneet. Vasemmistoliiton tehonyrkki eli mielenosoitusvastaava Dan "Big Ghe" Kouvulaaksokin on ollut täysin pimennossa. Ystävät, nyt olisi aika taas sitoa marssimonojen nauhat ja lähteä baanalle pauhaamaan.
Nyt hävettää ja pahasti
Nänni-Liisa12vTurenki
367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Ystävät, nyt olisi aika taas sitoa marssimonojen nauhat ja lähteä baanalle pauhaamaan."
Julkisuudessa on väärä käsitys jota tuo "Porvarien" ja "Taantumuksen tiedotusmafia" tarkoituksella levittää. Marssitaan kyllä kunhan ensin on tehty pohjatyö.
Haukutaan nyt ensin nuo "fassistit", Rassistit" sekä noiden kieltojen antajat "pökelöiksi" ja "ihmiskunnan vihollisiksi". Se vie aikansa sitten on "julkilausumien laatiminen" se on hidasta puuhaa kun ohjeisto on laadittu vanhalla kielellä. Tiedotustilaisuudet on myös järjestettävä ja julkisuus "sometettava sopivasti".
vasta tuolloin on "agenda täydellistynyt". Ai niin jäi pois tuo tärkeä pointti "eduskunnassa täysistunnossa" sopiva "nokertelu" "hairahtuneiden ojentamiseksi.
Soinihan on jo osittain herjattu pöytäkirjojen ulkopuolella.
Kyllä nyt unelmakonsertti ja marssi Pallinaaman johdolla pystyyn heti sekä rahankeräys Suomen Punaisenpuolikuun (ristin) nimissä Suurmoskeijaan ja siihen liittyvään terroristikouluun.
Minäkin haluan 4 vaimoa ja yhteiskunnan elatuksen. Miksi vihreät eivät puolusta meitä ja tuo esille tätä räikeää epäkohtaa? Tässä ei ole minkäänlaista kunnioitusta eri uskontoja ja tapoja kohtaan.
Ville, rupea heti ihmettelemään ja oudoksumaan tätä!!