chrysler voyager 3.3 vetokyky

kiitosvastauksista

Mietin tässä minkä verran sen laillinen paino olisi vetää jos olisi joku 2000 luvusta ylöspäin oleva malli.

Eli mikä on maksimi paino jota saa vetää perässä?

4

1298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DGC

      3-koppaisella eli vuoteen 2000 asti se on 1600kg, uudemmassa muistaakseni saman verran mutta en ole varma. Nelivetoisella ei yllättäen saa vetää juuri mitään. Vaihdelaatikko on tunnetusti melko vikaherkkä, jonka takia Voyager ei ole erityisen suositeltava auto vetohommiin, mutta kai silläkin pärjää, jos tietää mitä on tekemässä ja osaa käyttää. Asuntovaunun kaveriksi kannatta minun mielestäni harkita jotakin muuta.

      • Ohhohhooo

        Vikaherkkä?


      • DGC

        Saattaa olla että olen myös väärässä, omani olen saanut kestämään ihan hyvin. Mutta ei ole ihan tuulesta temmattua legendaa, että kovinkin moni tarina alkaa sillä, että vaihteisto on vikatilassa ja sallii vain nilkuttamisen kakksovaihteella ja päättyy kahden tonnin laskuun. Todella monen vanhan Voyan matka on päättynyt laatikon särkymiseen.

        Purkuautojen myynti-ilmoituksissa mainitaan yleensä aina ensimmäisenä, onko siinä ehjä vaihdelaatikko. Yleensä ei, se on joko purkamisen syy, tai sitten se on jo myyty. Minun mielestäni tuolla perusteella voi jo sanoa vaihdelaatikon olevan vikaherkkä.


      • kestääjoshuolletaan

        90% Suomessa hajonneista laatikoista lienee ilman öljynvaihtoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      101
      3258
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      3
      2628
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2506
    4. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      72
      1483
    5. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      92
      1472
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      16
      1055
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      975
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      334
      964
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      877
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      834
    Aihe