..muiden alkoholistien kanssa, kun kaikki poistetaan. Ei joka ikinen viesti voi liittyä alkoholiin suoraan, tai monestikaan edes epäsuorasti.
Ei täällä päiväsaikaan voi keskustella..
Humal-Tuija
18198
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ylläpido koodas tämmösen uuden tsetti tsydeemin joka arpoo poistoon lähtevät viestit,,, Ei poistetuilla viesteillä ole väldee mitään tekemistä rulessien rikkomisen kanssa,,, Eli jatka vaan samaan menoon, rapatessa roiskuu ja osa lähtee poistoon ,,,sun pitää vaan nostaa viestimäärän volyymia,,, et sillei hei dude,,,
Tämä uusi systeemi toimii täysin tuurilla. Varsinkin toisen viestiin vastaaminen on tuskan takana. Vastausviesti pitää kirjoittaa hemmetin nopeaa sen aikana, että vastaamismahdollisuus toimii.
Jos haluaa jutella vakioiden kanssa, avaus täytyy tehdä iltamyöhään. Silloin poistot ei kohdistu asiallisiin viesteihin.
Iltamyöhä ja yö ovat ihanaa aikaa.
Me ollaan muistaakseni keskusteltu Commodoresta ja kaikesta muustakin nostalgisesta.
Ei olla... en ole koskaan edes nähnyt kyseistä aparaattia. Sekoitat mut johonkin toiseen.
olen kauhoittanut tänään ihan hurjana että perse on erittäin kipeä. kohta ukkuun
Kävin juuri paskalla ja en tiedä mitä minulle kuuluu.
Perse on kipeä. En tiedä miksi...ehkä olen kakannut liikaa.
Jos tässä viestiketjussa saa keskustella, niin haluan sanoa, että Kylmis on velliperse. Se söi tuskin puoletkaan siitä Inferno-pizzasta, kun jo alkoi itkemään äitinsä perään. Kehtasi tehdä jopa videon, vaikka se oli total FAIL.
Hapansilakka-haasteketju oli uusin, mutta sekin poistettiin. Kertokaa toki, mistä voin ostaa sellaista. Torinrannan Kauppahalli? Pitkä matka, mutta jos sitä sieltä saa, niin polkaisen toki.
Aivan varmasti olen keskustellut Haukan kanssa vanhoista hyvistä ajoista. Hauka kieltää sen, josta tulee mieleen todella monimutkainen teoria.
Joku, jonka kanssa olen keskustellut, on luullut mua Haukaksi ja vittuillessan käyttänyt sen nimimerkkiä, luullen häntä minuksi, mutta samaan aikaan minä luullut sitä Haukaksi.
Täysin anonyymillä palstalla asiat voivat mennä melko hankalaselkoiseksi.
Joku vain esiintyi Haukana ja sinä luulit sitä aidoksi. Aito Hauka on pistespämmeri, joka tuhoaa muiden keskusteluyritykset spämmillään ja raiskaa myös palstan runkoa.
Haukan ainoa motiivi olla tällä palstalla on kiusata ja häiritä vakkareiden keskinäistä ajatuksien vaihtoa. Hauka on tollo joka saa henkistä tyydytystä siitä, kun pääsee häiriköimään ja kiusaamaan muita.
Pahinta on se toisten vakkareiden nimimerkillä esiintyminen, jota aito Kylmis kutsuu nimiraiskaamiseksi ja tehnyt siitä videonkin.
Saako avautua yleisesti palstasta? En tajua, miksi taitava kirjoittaja ja julmetun kova manipuloija on pysyvästi rantautunut jollekin hikiselle Alkoholi-palstalle? Kaikki me tiedämme, kenestä on kysymys. Kylmis. Se vetelee naruista ja saa satunnaiset ihmiset koukkuuntumaan tähän palstaan.
Mua vituttaa julkisilla paikoilla, kun joku tulee avautumaan mulle aivan täysillä jostain yhteiskunnallista asiasta. Miksi VITUSSA ne mulle kertoo ongelmansa? En minä ole mikään hemmetin terapeutti koulutukseltani.
Hymyilet liikaa, Patonkipoika. Vaikka se hymy olisikin vain kiusaantunut efekti kanssakohtaamiseen, ihmiset tulkitsevat sen vihreäksi valoksi ja tulevat avautumaan sinulle. Kohteliaisuuttasi et kehtaa irroittautua tilanteesta tylysti, vaikka sua ei vittuakaan kiinnosta, mitä ne selittää sinulle.
En koskaan edes muista, mitä ne ovat selittäneet minulle, kun vihdoinkin pääsen heistä irti. Ei se kännistä johdu, vaan mua ei kertakaikkiaan kiinnosta.