Sipilä: "Päätös on yksikäsitteisen selkeä"
Eduskunnan oikeusasiamies katsoo, että pääministeri Juha Sipilä ei ollut esteellinen päättäessään valtion kaivosyhtiön Terrafamen lisärahoituksesta.
Sukulaisten firmoja saa suosia? Maan uusi tapa?
Pääministeri Sipilä TerraFame jupakasta
8
183
Vastaukset
- lestaadi
Uskonto sallii kaiken.
- yxikätinenRosvo
Oikea päätös.
- Persalka
Maan tapa. Se selitys sallii poliitikoille vaikka minkälaista rikosta. Kaikkonen, Vanhanen Juhantalo jne, jne , jne. Sipilä ja nämä muut roistot eivät näe koskaan omissa tekemisissään mitään väärää = narsistinen psykopaatti.
Sanokoon oikeusasiamies mitä tahansa, Pipilä on AINA kansan silmissä ROSVO. Niin ja erittäin epäluotettava, palkkasi Lehtolehmän ja suosii Berneriä.
Pipilä, tuo messias upottaa Kepun, nähdään huhtikuussa kuntavaalissa! - Sipiläerotettakoon
No niin. Taas keskustaa arvosteleva aloitus poistettiin. Kalevan sivuilta löytyy artikkeli, missä kerrotaan tämän keskustalaisen umpikieron pääministerin raukkamaisuudesta. Suomen historian huonoin pääministeri. Täysi tumpelo ja pääministerin irvikuva. Ei osaa mitään muuta kuin hölmöillä ja tumpeloida. Niin ja tietenkin hyödyntää asemaansa lastensa ja lähiomaisten omaisuuden kasvattamiseen. Häpeäksi tuommoinen pääministerin tekele Suomelle. Tajuaisi jättää pääministerin toimen ja veisi Bernerin pellenkin mennessään. Kaksi puupäätä!
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/kommentti-no-nyt-mina-menen-aanestamaan-paaministeri-sipila-pakoili-mediaa-eduskunnassa/750553/- Lumenpukkaaja
Eipä tainnut olla puhtaat jauhot pussissa....juoksee kuin pakojänis. Miksi? Rahallahan saa itselleen edullsia päätöksiä. Epäilys jäi, kun sitä pätäkkää kuuluu olevan..... Jotenkin vain on koko ajan tunne, että ei ole täysin rehellinen. Sitäkään en osaa selittää mistä tämä tuntemus tulee. Paljon pitää Sipilän muuttaa toimntatapojaan, että luottaisin.
Tuo ylläoleva linkki vain vahvistaa epäluottamuksen tunnetta. Jos on astunut liian suuriin saappaisiin, pitää osata myöntää virhearvionsa ja luopua vallasta. Takaisin sinne yritysmaailmaan. Mikä ihme ajaa ihmisen politiikaan ja hommiin joita ei oikeasti hallitse? Vallanhimo? Julkisuushakuisuus? Itserakkaus? Narsismi???Mikä?
- exlessu
mikämies tuo sipilä oikein on,ja luuleeolevansa,tämähän on meidän trumppi,
- karmanska
Sipilä pelkäätkö meitä Suomen kansalaisia?? Sä olet täysi umpelo Trumpin rinnalla, Olethan vanhoillislestadiolainen, se merkki on sinussa ikuisesti. Etsikkoaika on mennyt jo ajat sitten Siipilä???
- suomipuhdasmaa
suomistrumppi haluaa saastuttaa yläsuomen vaaroineen ja talvivaaroineen.
Ihmisillä mökkivedet ovat vaarassa ja osittain saastuneetkin.
Ei Jumala ole tuollaista saastaa edes suomistrumpille luvannut tehdä!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17710713Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t947545Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t317389Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37376Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895769Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525228Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314976Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124801Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k52160Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil371610