Nyt valitaan puheenjohtajaa sdp:lle. Toiveena on, että seuraavissa eduskuntavaaleissa sdp on suurin ja pääsee pääministeripuolueeksi.
Kun olen pitänyt tekniikan miestä ja teollisuusjohtajaa sopivana, on "lakkojohtaja" mahdollisimman epäpätevä
Jos demarijohtoisella hallituksella menee huonosti, niin ketkä menevät kadulle kylltteineen "ME VAADIMME", ei kukaan.
Tarvittava "sosiaalinen aspeksti" on aina oltava. Vähäväkisten ja syrjäytyneiden asemat ja asiat on aina hoidettava. Jos sydän on oikealla puolella, se on vasemmalla.
Lakkojohtajako pääministeriksi
11
183
Vastaukset
- siihen_tarvitaan_kaksi
Tämä lakkokenraali ainakin piti jäsenistön puolta. Usein riitti uhkaus lakosta...
- köyhälaulaja
Leipäjonotko ovat lääke syrjäytymistä vastaan? Entä leikkaukset, jotka takaavat opiskelumahdollisuudet?
- demutvituttaa
Eläkeleikkaajan valitsivat puheenjohtajaksi.. Juopa demuihin syvenee..
- Näin.se.menee
Mitä sitä valittaa, kansa kuuluu valita jos se on sdp ja Rinne, jos keskusta ja Sipilä niin hyvä niin jos on Soini silloin on maailman kirjat sekaisin.
- eikösinustataukki
On syytä jos elintasosi vainoja johtoon?
- grammarinneula
eikösinustataukki kirjoitti:
On syytä jos elintasosi vainoja johtoon?
Älä viitsi jankuttaa.
- vaikanatatkomulkku
Ikinä ei saa eläkeläisten unohtaa eläkeleikkssjia.. Tuhotyö kostettava..
- etteivät.tuhlaisi.niin.p
Eläkkeitä voi hyvin pudottaa yhteisen hyvän vuoksi. Eihän eläkeläisten tarvitse niin paljoa matkustella ulkomailla.
Täällä on monta kauhuvison esittäjää ja yhtä paljon niitä, jotka nuolaisevat ennen kuin mitään on tarjolla. Eduskuntavaaleihin on vielä aikaa ja realistinen asennoituminen lienee paikallaan. Vaalien tuloksena tulee olemaan vähintään kahden puolueen, luultavasti useamman muodostama koalitiohallitus. Värivivahteet sitten vaalien jälkeen.
Lakkojohtajalla on sentään oikeustieteellinen koulutus, eikä hänellä taida olla oma suu lähempänä kuin kontin suu, niinkuin nykyisellä insinööripääministerillämme on.
Huonompiosaiset ihmiset ovat kuitenkin enemmistönä, eikä ökyrikkailla ole vaatinattomasta elämästä mitään käsitystä, joten on hyvä jos johtoon tulisi jämäkkäotteinen, oikeudentajuinen henkilö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4113528Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3171595- 1141422
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n851389Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991348Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591316- 501226
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi891149Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa321022- 38940