SnowInn -verkkokauppa. Älkää tilatko!

Ei kannata missään nimessä tilata ko. kaupasta, jos on aikomus kokeilla ja mahdollisesti palauttaa. Eivät korvaa palautuskuluja. Kauppa sijaitsee Espanjassa, ja jouduin maksamaan 25€ postikuluja palautuslähetyksestä. Kerta kaikkiaan törkeää...
2834249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Eipä tuo mikään pakko olekaan korvata. Eiköhän tuollainen asia ole mainittu toimitusehdoissa, jotka varmatikin luit huolella ennen tilausta?

Äänestä

Tämä verkkokauppa valehtelee toimitusajan. Tavara on vasta heidän omassa lähettämössä ilmoitettuna toimituspäivänä ja sekin vielä lipsuu. Ilmoitettuun toimitusaikaan saa lisätä vielä reilu viikko jonka ottaa kun Espanjasta tavara tulee.
Vaikka otat nopeamman kalliimman rahdin, ei vaikutusta toimitusaikaan.
Heillä ei ole varastoa kuten ilmoittavat niin.
Kun reklamoit niin aina tulee asiasta kuin asiasta identtinen virtuaalivastaus.
Soittamalla voi vain saada asian selväksi.
SNOWINN.COM
TREKKINN.COM
SWIMINN.COM
RUNNERINN.COM jne...

Äänestä
  • kesti 2 viikkoa että paketti tuli vaikka lupasivat viikossa

    Äänestä

  • BikeInn.com myös. Sieltä olen tilannut nykyisen pyöräilykypäräni, ladattavan etuvalon ja ajohanskoja, kahdet erilaiset. Ovat turhan tiukkoja, ja sopivat kesä-syys käyttöön. Muija jo kärtti niitä kirkkaan keltaisia, taitavat olla vedenpitävät ja hyvin liikenteessä näkyvät - turvalliset.

    Äänestä

Nyt kyseisestä kaupasta ei meinaa saada millään palautusrahojaan takaisin. Ensinnä lupasivat rahat palauttaa samalle tilille mistä maksu tullut. Ekana palauksen tutkinta kesti toista viikkoa.Nyt toista viikkoa palautuksen hyväksymisen jälkeen odottanut ja olin yhteydessä. Sitten pyysivät tilinumeron jotta pystyvät maksamaan.
Nyt lupasivat numeron saatuaan maksaa 30 päivän kuluessa.
Yhtä perkeleen jallitusta koko puljussa.
Nehän tietysti rahoittaa liiketointaan näillä hitailla palautuksilla ja sitte lopussa tietysti konkassa.
Siis rahat voi takaisin 2kk päästä.
En suosittele
SNOWINN
SWIMINN
BIKEINN
jne..

Äänestä
  • 👍 taisi käydä samoin.

    Äänestä

Itsekkin olen joutunut odottamaan palautusta kohtuuttoman kauan.

Äänestä

Mietin+pitkään,+että+uskallanko+tilata+laskettelusukset+kyseisestä+kaupasta,+kun+sitä+täälläkin+niin+kovin+parjataan.+Mutta+onneksi+tilasin!+Sain+viime+vuoden+mallin+-60%+ja+toimituskulut+oli+vaan+27e.+GLS+(never+heard)+sekä+posti+toivat+paketin+perille+reilussa+viikossa+vaikka+vuodenvaihde+oli+välissä.+Suksilla+ei+ole+palautusoikeutta,+kun+niihin+asennetaan+siteet,+mutta+takuu+toki+on.++Kannattaa+lukea+huolellisesti+kaikki+tiedot+tilaamisesta+ja+palauttamisesta,+ne+on+kyllä+kerrottu+selkeällä+suomen+kielellä+oikein+kattavasti.

Äänestä
  • Hienoa ja onneksi sinulla kaikki sujui. Itse olen odottanut 2 vkoa tietoa tilauksestani. Tilausvahvistuksen jälkeen olen saanut neljä viestiä, joiden mukaan 1.Tilauksen toimitus viivästyy. 2.eivät ehkä pysty toimittamaan kaikkia tuotteita. Sitten 3. että tilaus on käsitelty ja tänään 4. että toimitus viivästyy. Että tiedotus toimii, kun vain tietäisin mitä ja milloin….Ja asiakaspalvelun chat sulkeutui kesken pitkän selvitysajan.
    Pikkupräntit kyllä juu luin, mutta täytyy kyllä todiaan sanoa, että en enää tiedä mitä ja milloin ehkä toimittavat.

    Äänestä

Aivan paska verkkokauppa, älä tilaa mitään. Huijaa, valehtelee, palautus ei onnistunut. EI ENÄÄ IKINÄ KYSEISEN VERKKOKAUPAN TUOTTEITA!!!

Äänestä
  • 👍👍👍

    1Äänestä

Luotettava ja toimiva "nn"inn verkkokauppakompleksi, yksi Euroopan suurimpia ja edullisimpia, keskusvarasto ilmeisesti Gironan liepeillä Kataloniassa. Olen ostanut märkäpukuja, lenkkareita, pyörän osia 2-4 krt vuodessa viimeisen viiden vuoden ajan. Saanut aina mitä tilannut jotakuinkin luvatussa ajassa. Palautusprosessista ei kokemusta, mutta en tilaa verkkokaupasta koskaan mitään sovitettavaksi tai katsottavaksi, ainoastaan tavaraa jonka tiedän sopivan ja pitäväni. Takuujuttujakaan ei ole kohdalle sattunut inn-kamoille.

Äänestä

Viikossa tuli paketti ja juuri sitä mitä odotinkin. Tilasin hupparin josta selvitin tietenkin ensin mitat, että olisin koosta varma. Minusta homma toimi hienosti.

Äänestä

Samaa mieltä, todella epäluotettavan oloista toimintaa. Luulin pääseväni vielä tälle keväälle uusilla monoilla laduille vaan toisin kävi.

Maksuvaihtoehdoksi valitsin Klarnan, jotta en menettäisi rahojani, jos tuote ei koskaan saavukaan. No - tuote ei ikinä saapunut. Viikkoja luvatun toimituspäivän jälkeenkään en saanut toimittajaan mitään yhteyttä, ja tuote ei ollut lähtenyt varastolta.

Ainoa plussa siitä, että tilaus oli äärimmäisen helppo perua.

Äänestä
  • Samoan kaynyt minullekkin Gòalinn kaupasta,valitettavasti:)
    Ehka on jotain vaarinkasitysta,jostling en otranto selvaa ja jaanyt kai tulliin?!!!

    Äänestä

Juurikin näin👍

Äänestä

Tilasin renkaat mitä ei saa suomesta ja samoilla postikuluilla otin sieltä polkupyörän ketjut, lähettivät pelkästään ketjut ja yrrittävät rahastaa täydet postikulut, kusetusta

Äänestä

Tilasin kesällä housut, lähettivät tuotteen, joka ei vastaa kuvausta (lapussa lukee "extra long", vaikka kuvaus on normaaleista housuista). Ilmoittivat, ettei vika ole heidän ja jouduin siis maksamaan itse kaikki postikulut (tilaus ja palautus). Halpa kauppa mutta umpisurkea, jos tulee ongelmia.

1Äänestä

En suosittele tilaamista minäkään, perivät palautuksesta postimaksun molempiin suuntiin. Tulee aika paljon kuluja.

1Äänestä

Tilasin juuri Snowinn verkkokaupasta laskettelusukset monot. Toimitusaika oli noin 1,5 viikkoa. Maksoin luottokortilla. Kaikki toimi moitteettomasti, tracking koodilla pystyi koko ajan seuraamaan lähetystä.

Palautukseen en osaa ottaa kantaa, koska kävin Suomessa urheiluliikkeessä sovittamassa monot ennakkoon, tiesin mitä tilasin. Kannattaa lukea tarkkaan tilaus ja palutusehdot, niin ei tule pettymyksiä.

Äänestä

Tilasin Superdryn takin, olin kokeillut takkia aikaisemmin keskisellä. Hinta sata egeä halvempi snowinnissä. Takki tuli päivän myöhässä ilmoitetusta, mutta oli sitä mitä tilasin. Tosi tyytyväinen ostokseen.

Äänestä

Ei todellakaan kannata tilata. Kuvissa olevat tuotteet eivät vastaa ostettavaa tuotetta.

Äänestä

Tilasin Snowinn:iltä hiihtomonot joita en saanut lupauksista huolimatta. Joka kerta kun lupasivat lähettää niin siirsivät lähetyspäivää ja näin jatkui kaksi kuukautta. Monta viestiä heille laitoin ja aina valehtelivat ne lähettävänsä Lopuksi juoduin tilauksen perumaan. Saa nähdä tuleeko rahoja takaisin.

Äänestä

Hehhee... Ettekö te ikinä ole käyneet Espanjassa/Kataloniassa. Ei siellä kauheasti hötkyillä noiden asioiden kanssa ja osaamiseenkin riittää ulkonäkö tai sukulaissuhde.

Italia kaikkein huvittavin. Jos teet siellä businesta ja tapaaminen on sovittu ti. Klo 09.00. Ei takuulla näy ukkoja silloin, mutta klo 11-12 välillä voi näkyä hyvinkin. Eikä sitä pahoitella siellä, koska se on normaalia.
Voivat myös jättää tulematta, mutta silloin kannattaa mennä tapaamispaikalle seuraavana päivänä klo 09.00 ja jäädä odottelemaan. Tällöinkin suuri mahdollisuus, että tulevat paikalle. Ja silloin sekin on vain: "oo, mistake", jonka jälkeen tilataan espressot ja aletaan tekemään kauppaa.

Äänestä

Bikeinnistä tilaus: kypärä ja renkaat. Toimitus luvattu toukuun puoliväliin, siis noin viikonpäähän tilauksesta. Toimitusta siirretty jatkuvasti, nyt lukee, heinäkuun puoliväli. Paskaa toimintaa/palvelya kerrakseen. Ei enää ikinä.

Äänestä

Swiminn, sama kokemus; lähettivät väärän koon, palautus maksullista, eivät vastaa meileihin, palauttavat summan josta on tehty epämääräisiä poistoja. VAROKAA tätä

Äänestä

Tilasin BIKEINN nimisestä firmasta pyörän osia, joita piti olla varastossa, mutta ei ollutkaan. Toimituspäivä siirtyy taas viikolla eteenpäin.
Tilailevat itse tavarat jostain muualta.

Äänestä

Tilasin eilen Dr.Martensin maiharit kahdessa eri koossa, jotta voin sovittaa ja pitää mahdollisesti ne sopivammat. Nyt luettuani näitä, teki mieli mennä klikkaamaan "peruuta tilaus". Mytta eipä enää onnistunutkaan, tilaus lähetetty.
Valitsin maksutavaksin onneksi Klarnan. Mutta mitä mieltä? Onko maiharit kenties feikit.. kannattaako jättää paketti noutamatta. Ei kai siitä pitäisi koitua itselleni ongelmaa? Ei mitään kokemusta tämmöisestä aiemmin, huh kun tunteekin itsensä nyt pöljäksi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuluttaja2017 kirjoitti:

Ei kannata missään nimessä tilata ko. kaupasta, jos on aikomus kokeilla ja mahdollisesti palauttaa. Eivät korvaa palautuskuluja. Kauppa sijaitsee Espanjassa, ja jouduin maksamaan 25€ postikuluja palautuslähetyksestä. Kerta kaikkiaan törkeää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu