Hei,
lueskelin täällä keskusteluita ja ajattelin kysellä omista ongelmistani, muut aloitukset olivat sen verran vanhoja.
Siis olen 30-v. ja normaalipainoinen, mutta minulla on seuraavanlaisia ongelmia. Jatkuvasti limaa kurkussa, en saa edes joskus unta sen takia (jatkunut jo 20 v, en tupakoi) ja en vois siksi nukkua kuin kyljelläni. Selkäkipuihin olisi hyvä nukkua välillä selällään, mutta sitten herään heti kuorsaukseeni tai tunteeseen että meinaa tukehtua. Silloin tällöin tuntuu kuin olisi iso möykky kurkussa. Nuha jatkuu ympäri vuoden, silmät ja korvat kuivuvat, vuotavat ja kutisevat. Silmägeeliä käytän ja siitä hetkellistä apua välillä. Vatsan kanssa myös ongelmia ja paljon nivelsärkyjä. Siitepölyallergia on, mutta nämä kaikki jatkuvat myös talvisin. Aika usein tunnen kipeää oloa ja lämpö on esim. 37,1. Univaikeuksia on myös. Näitä oireita on jatkunut jo monta vuotta ja tulee aika toivoton olo välillä. Onko kenelläkään vastaavaa ja mikä on ollut?
Lääkärikäynnit vaikuttavat aika turhilta, yksityiselläkin sanottiin vaan että astmantyyppinen allergia ja ei hoitokeinoja, mutta siitäkin kyllä jo 15 v aikaa. Täällä ei lääkäriaikaa varmaan edes saa noilla oireilla ja nyt ei yksityiseen varaa.
Allergiaa vai mitä tämä on?
1
156
Vastaukset
- VVHkannattaja
Tuttavani kertoi samasta ongelmasta. He kyllä karppaavat, mutta tästä huolimat hänen vaimonsa valittaa limasta, jota muodostuu kurkkuu. Nyt aivan hiljattain he päättivät lopettaa kokeeksi maitotuotteiden käytön lukuunottamatta kahvikermaa. Kuulemani mukaan tulokset ovat osoittautuneet hyväksi.
Kehottaisin lopettamaan kokeeksi sekä vilja- että maitotuotteet.
Viljat aiheuttvat ongelmia suolistossa ja sitä kautta vaikutta moniin muihin sairuksiin.
Kokeilu ei maksa mitää, mutta terveyden palautuminen saattaa yllättää positiivisesti.
Kirjastosta löytyy hyvää tietoutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262