KTM MOTORISTIN KASVUKIPUJA.

HarleyTyttö

Moottoripyöräily on siitä ihmeellinen asia, että sen pauloihin hurahtaneet on tuomittuja loppuelämäkseen tähän harrastukseen joko ajatuksissaan ja mielikuvituksessaan, tai sitten ihan todellisuudessa.

Tämä Kurko joita Kurkoja on tälle palstalle on pesiytynyt monen moisia, edustaa edellä mainittuja laidasta laitaan, yhdellä Kurkolla ollen ongelmana oma varallisuutensa ja elämäntilanteensa sisältäen myös varsin oudoksuttavia seksuaalisia mielitekoja, joilla ei kuitenkaan ole mitään tekemistä tosiasiallisen motoristin kanssa.

Yksi näistä Kurkoista on nyt päässyt motoristin autuaaseen ja onnelliseen olotilaan, johon toki kaikki järjelliset motoristit pyrkii, eli oman moottoripyörän hankintaan.

Minä osaltani lopetan näiden Kurkojen oireilujen lukemisen ja palsta lienee jatkuvan siitä huolimatta aikaisemman sisältöisenä, mutta..............

TOIVOTAN SINUT KURKO TERVETULLEEKSI MOTORISTIEN JOUKKOON NYT KUN OLET TEHNYT SOPIMUKSEN MIELEISESI MOOTTORIPYÖRÄN HANKINNASTA, SEKÄ TOIVOTAN SINULLE TURVALLISIA JA MIELUISIA MOOTTORIPYÖRÄILYYN LIITTYVIÄ NAUTINTOJA JUURI SEN SISÄLTÖISINÄ KUIN SINÄ NIISTÄ PIDÄT.

ERITTÄIN MUKAVAA JA PITKÄÄ TERVETTÄ ELÄMÄÄ SINULLE JA VAIMOLLESI TOIVOTTAEN:

HARLEY TYTTÖ.

10

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ThaiLady

      Minäkin itseni ja kaikkien nurkat täynnä olevien lukutaidottomien killisilmä skootterimoottoripyöräilijöiden puolesta toivotan Kurkon tervetulleeksi oikeiden moottoripyöräilijöiden joukkoon.

      Erityiskiitoksena koko ryhmä toteaa hienona asiana, että saatiin tosiasiallisten moottoripyöräilijöiden joukkoon yksi lukutaitoinen ja killisilmätön motoristi, vaikka se onkin vain tippa valtameressä, mutta Kurkon tuomalla kokemuksella se lienee ainakin kaksi tippaa.

      TERVETULOA VIELÄ SYDÄMELLISESTI JA ASETTAEN KÄTENI YHTEEN JA NOSTAEN SORMENPÄÄT OTSANI TASOLLE, JOKA TARKOITTAA TODELLA SUURTA KUNNIOITUSTA KULTTUURISSAMME TOIVON, ETTÄ SAAT OSAKSESI MYÖS SELLAISTA VASTAVUOROISTA KUNNIOITUSTA JOTA OSOITAT MUILLE MOTORISTEILLE.

      Näin toivottaa Thai Lady.

    • Jutustelija1

      Joo hienoa että kurko on valinnut mieleisen uuden pyörän ja että välirahasta päästiin sopuun.

      MP-veroakin kun kuulemma ollaan kuoppaamassa niin saamme kaikki nauttia villeinä ja vapaana tasokkaasta tieverkostosta kuka milläkin, jollekin kyykky toiselle enduro ja kolmannelle customi :-)

      Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/

      Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/

      Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r

    • HondaKurkonAkseli

      Kiitän teitä osanotosta, ja toivotan teille kaikkea parasta mp-urallanne, mikä lieneekin. Myös Jakiksen hoitokodin vammakkojengille liukkaita lattioita.

      Kesällä nähdään.

      • JakisJengi

        Jakiksen hoitokodin vammakkojengi toivottaa myös liukkaita vaikeasti hallittavia mutkia teihin.

        Mukavaa että kesällä nähdään, jonka johdosta varaamme Sinulle Kurko tänne letkuruokinnan ja pyörätuolin valmiiksi.

        Imu-, nielu- ja kakkospalvelu mikäli kela korvaa.


      • HondaKurkonAkseli

        Tämä on nyt kilpailutustilanne. Imu- yms. hommat paremmin Jakomäessä vai Taimaasessa? Mitä teen?


    • HondaKurkonAkseli

      Poistun jaksolta. Kaikkea parasta kaikille.

    • Huopaajat

      Me soutajat ja huopaajat omalta osaltamme toivotamme myös onnea Kurkolle uuden todellisen oman elämän hankinnan johdosta.

      Olet vienyt soutamisen ja huopaamisen aivan uudelle tasolle, mutta osoittanut sinnikkyydelläsi, että lopputulos voi olla alustava kauppasopimus.

      Olemme myöntäneet Sinulle soutuveneen ankkuriketjun paksuisen kullitetun kaulaketjun kunnianosoituksena peräänantamattomasta toiminnastasi ja tuon kovien jätkien kaulakorun voit noutaa Rolexia näyttämällä Larun keskikaljaräkälästä.

      • HondaKurkonAkseli

        HondaKurko palaa jaksolle lyhyesti. Puuttumatta nyt olemattomiin moottoripyöriinne (12 miljoonaa Harrikkaa joka kylässä, kauniita naisia, trooppista ajelua, HarleyTyttöPojan sukupuolenvaihdosleikkaus, KKKO, muutkin munattomat hoitokotilaiset), jotka ovat täysin psyykelääkkeidenne ja matkaesitteiden tuotosta.
        Ensinnäkin, soutuveneessä harvemmin on ankkuriketjua.
        Jos näytän kultaista Rolexiani tuollaiselle kuolaavalle lukutaidottomalle vammakolle, kello ei saa ansaitsemaansa (toki ylimainostettua) arvostusta.
        Mitä tulee Larun räkälöihin, pienvenesataman B.P. ei kuulu niihin.

        Koska teillä on ulkoilu Jakiksessa? Kylvetys? Iltapuuro? Terapia? Normiyhteiskuntaan sopeutus?


      • Huopaajat

        Totta puhut kunniajäsenemme.
        Soutuveneessä on harvemmin ankkuriketjua eli kettinkiä.
        Me olemmekin sen verran tasokkaita pienveneilijöitä, että meillä on.
        Oman kullitetun kaulakettinkisi voit noutaa Lauttasaaren ostoskeskuksen keskikaljaräkälästä jossa viihdytät itseäsi sen jälkeen kun olet kuntosalilla ensin pullistellut.
        Siis ei pienvenesataman ravintolasta, vaan kantaräkälästäsi.


      • HondaKurkonAkseli

        Arvoisa Huopaaja

        Kun lähden aluelennonjohdon yövuorosta kotiin, käyn joko Finavian salilla Vantaalla, tai tulen kotisalilleni Laruun. Kevyt aamupala, salille, ja saunaan. Sitten taas rauhaisaan kotielämään. Vaikka naiseni kanssa ns. silleen. Mites teillä, vai lapanen laulaa?
        Missähän täällä Larussa on ne mielestäsi räkälät? Tavallisia pubi-tyyppisiä paikkoja, ruoka -ja lounasravintoloita, siinäpä ne. Kerropa nyt räkälöiden sijainti, niin tiedän heti mennöä niihin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6480
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5382
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3735
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3377
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      192
      3070
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2335
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2098
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      45
      1684
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1626
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1346
    Aihe