Moottoripyöräily on siitä ihmeellinen asia, että sen pauloihin hurahtaneet on tuomittuja loppuelämäkseen tähän harrastukseen joko ajatuksissaan ja mielikuvituksessaan, tai sitten ihan todellisuudessa.
Tämä Kurko joita Kurkoja on tälle palstalle on pesiytynyt monen moisia, edustaa edellä mainittuja laidasta laitaan, yhdellä Kurkolla ollen ongelmana oma varallisuutensa ja elämäntilanteensa sisältäen myös varsin oudoksuttavia seksuaalisia mielitekoja, joilla ei kuitenkaan ole mitään tekemistä tosiasiallisen motoristin kanssa.
Yksi näistä Kurkoista on nyt päässyt motoristin autuaaseen ja onnelliseen olotilaan, johon toki kaikki järjelliset motoristit pyrkii, eli oman moottoripyörän hankintaan.
Minä osaltani lopetan näiden Kurkojen oireilujen lukemisen ja palsta lienee jatkuvan siitä huolimatta aikaisemman sisältöisenä, mutta..............
TOIVOTAN SINUT KURKO TERVETULLEEKSI MOTORISTIEN JOUKKOON NYT KUN OLET TEHNYT SOPIMUKSEN MIELEISESI MOOTTORIPYÖRÄN HANKINNASTA, SEKÄ TOIVOTAN SINULLE TURVALLISIA JA MIELUISIA MOOTTORIPYÖRÄILYYN LIITTYVIÄ NAUTINTOJA JUURI SEN SISÄLTÖISINÄ KUIN SINÄ NIISTÄ PIDÄT.
ERITTÄIN MUKAVAA JA PITKÄÄ TERVETTÄ ELÄMÄÄ SINULLE JA VAIMOLLESI TOIVOTTAEN:
HARLEY TYTTÖ.
KTM MOTORISTIN KASVUKIPUJA.
10
193
Vastaukset
- ThaiLady
Minäkin itseni ja kaikkien nurkat täynnä olevien lukutaidottomien killisilmä skootterimoottoripyöräilijöiden puolesta toivotan Kurkon tervetulleeksi oikeiden moottoripyöräilijöiden joukkoon.
Erityiskiitoksena koko ryhmä toteaa hienona asiana, että saatiin tosiasiallisten moottoripyöräilijöiden joukkoon yksi lukutaitoinen ja killisilmätön motoristi, vaikka se onkin vain tippa valtameressä, mutta Kurkon tuomalla kokemuksella se lienee ainakin kaksi tippaa.
TERVETULOA VIELÄ SYDÄMELLISESTI JA ASETTAEN KÄTENI YHTEEN JA NOSTAEN SORMENPÄÄT OTSANI TASOLLE, JOKA TARKOITTAA TODELLA SUURTA KUNNIOITUSTA KULTTUURISSAMME TOIVON, ETTÄ SAAT OSAKSESI MYÖS SELLAISTA VASTAVUOROISTA KUNNIOITUSTA JOTA OSOITAT MUILLE MOTORISTEILLE.
Näin toivottaa Thai Lady. - Jutustelija1
Joo hienoa että kurko on valinnut mieleisen uuden pyörän ja että välirahasta päästiin sopuun.
MP-veroakin kun kuulemma ollaan kuoppaamassa niin saamme kaikki nauttia villeinä ja vapaana tasokkaasta tieverkostosta kuka milläkin, jollekin kyykky toiselle enduro ja kolmannelle customi :-)
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/
Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r - HondaKurkonAkseli
Kiitän teitä osanotosta, ja toivotan teille kaikkea parasta mp-urallanne, mikä lieneekin. Myös Jakiksen hoitokodin vammakkojengille liukkaita lattioita.
Kesällä nähdään.- JakisJengi
Jakiksen hoitokodin vammakkojengi toivottaa myös liukkaita vaikeasti hallittavia mutkia teihin.
Mukavaa että kesällä nähdään, jonka johdosta varaamme Sinulle Kurko tänne letkuruokinnan ja pyörätuolin valmiiksi.
Imu-, nielu- ja kakkospalvelu mikäli kela korvaa. - HondaKurkonAkseli
Tämä on nyt kilpailutustilanne. Imu- yms. hommat paremmin Jakomäessä vai Taimaasessa? Mitä teen?
- HondaKurkonAkseli
Poistun jaksolta. Kaikkea parasta kaikille.
- Huopaajat
Me soutajat ja huopaajat omalta osaltamme toivotamme myös onnea Kurkolle uuden todellisen oman elämän hankinnan johdosta.
Olet vienyt soutamisen ja huopaamisen aivan uudelle tasolle, mutta osoittanut sinnikkyydelläsi, että lopputulos voi olla alustava kauppasopimus.
Olemme myöntäneet Sinulle soutuveneen ankkuriketjun paksuisen kullitetun kaulaketjun kunnianosoituksena peräänantamattomasta toiminnastasi ja tuon kovien jätkien kaulakorun voit noutaa Rolexia näyttämällä Larun keskikaljaräkälästä.- HondaKurkonAkseli
HondaKurko palaa jaksolle lyhyesti. Puuttumatta nyt olemattomiin moottoripyöriinne (12 miljoonaa Harrikkaa joka kylässä, kauniita naisia, trooppista ajelua, HarleyTyttöPojan sukupuolenvaihdosleikkaus, KKKO, muutkin munattomat hoitokotilaiset), jotka ovat täysin psyykelääkkeidenne ja matkaesitteiden tuotosta.
Ensinnäkin, soutuveneessä harvemmin on ankkuriketjua.
Jos näytän kultaista Rolexiani tuollaiselle kuolaavalle lukutaidottomalle vammakolle, kello ei saa ansaitsemaansa (toki ylimainostettua) arvostusta.
Mitä tulee Larun räkälöihin, pienvenesataman B.P. ei kuulu niihin.
Koska teillä on ulkoilu Jakiksessa? Kylvetys? Iltapuuro? Terapia? Normiyhteiskuntaan sopeutus? - Huopaajat
Totta puhut kunniajäsenemme.
Soutuveneessä on harvemmin ankkuriketjua eli kettinkiä.
Me olemmekin sen verran tasokkaita pienveneilijöitä, että meillä on.
Oman kullitetun kaulakettinkisi voit noutaa Lauttasaaren ostoskeskuksen keskikaljaräkälästä jossa viihdytät itseäsi sen jälkeen kun olet kuntosalilla ensin pullistellut.
Siis ei pienvenesataman ravintolasta, vaan kantaräkälästäsi. - HondaKurkonAkseli
Arvoisa Huopaaja
Kun lähden aluelennonjohdon yövuorosta kotiin, käyn joko Finavian salilla Vantaalla, tai tulen kotisalilleni Laruun. Kevyt aamupala, salille, ja saunaan. Sitten taas rauhaisaan kotielämään. Vaikka naiseni kanssa ns. silleen. Mites teillä, vai lapanen laulaa?
Missähän täällä Larussa on ne mielestäsi räkälät? Tavallisia pubi-tyyppisiä paikkoja, ruoka -ja lounasravintoloita, siinäpä ne. Kerropa nyt räkälöiden sijainti, niin tiedän heti mennöä niihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1867938Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1435452Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1534354Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.43829Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y742884Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan
kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.172647Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi112643- 2882514
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1472410Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5842225