Ihanaa että ei ole enää lesbo- ja biikaverit

elämässäni. Tästä eteenpäin en niitä sairaita tapaa. Kevyt olo!
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinulla vissiin ongelmia seksuaalisuuden kanssa ja pelkäät hairahdusta?

Minulla on ystävinä bi ja lesbo naisia ja he tietää että olen itse umpi hetero. Se tie on jouduttu kyllä käymään että olen joutunut sen selventään mutta ei se ystävyyttä estä.

Hetero nainen jos on hetero ei tunne minkäänlaista kiusaa tai vaikeutta olla bii tai lesbo naisten ystävä. Hetero kun ei ajattele heitä seksuaalisesti eikä siis kiusausta ole.

itsellä on nuorempiin naisiin jotka vielä kokemattomia elämässä sellainen suojeleva asenne. Pikkusiskona hiukan pidän jota maailma ei ole vielä turmellut. Yritän suojella tosi paljon kun jotenkin muistuu mieleen millainen itse olin joskus.

Jotkut siitä joskus luuli et mä olisin bi . Nauroin sille ja totesin että se on isosisko syntroomaa. Seksuaalinen halu on siitä kaukana.

Äänestä
  • En pelkää hairahdusta, ei heteron sellaista tarvitse pelätä. En vaan tahdo olla mieleltään sairaiden kanssa missään tekemisissä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KevytOlo kirjoitti:

elämässäni. Tästä eteenpäin en niitä sairaita tapaa. Kevyt olo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu