Näin se menee, Soukka menee kunnanvaltuutetuksi.
Soukka on tuleva kunnanvaltuutettu
9
546
Vastaukset
- Tulemanpitää
Tämä selvä. Mutta pääasia on, että Soini ei tule valituksi Espoossa ja saa kunnolla turpiin kesän puheenjohtajavaalissa.
- Ilerules
Tämä on kiistämätön tosiasia. Soukka saa enemmän ääniä kuin Haapanen ja kun Persuilla ei riitä äänet kuin yhteen paikkaan niin siinähän se. Kun Äärelä ei ole enää kuvioissa ja mahdollisesti Valkamakin vielä jää pois niin siinä menee Persujen pussista semmoiset 70 ääntä pois. Ei riitä millään kahteen paikkaan. Kahteen paikkaan tarvittaisiin nyt 170 ääntä ja sehän ei onnistu, ei iki kuuna päivänä! Ile on paikkansa ansainnut! Minä ainakin äänestän Soukkaa!
- Soukkasaapaikan
Niin minäkin äänestän Soukkaa ja niin moni muukin tuttavani.
Peukut pystyyn, että Soukka saa vihdoinkin ansaitsemansa valtuustopaikan, sillä Ilkka, jos kuka sen ansaitsee ahkeralla työllään Perussuomalaisten hyväksi!
Ilkka Soukka, toivottavasti tulee vielä Auran Perussuomalaisten puheenjohtajaksi, niin taitaapa moni muukin sitten liittyä remmiin, kun Ilkka vetää paikallisyhdistystä.
Ahkeria Perussuomalaisia aura tarvitsee ja Soukka on niistä ahkerin!
- VaskoTakamaa
Nyt se on varmaa se. Valkama on kertonut persuille että ei aio enää olla ehdolla. Haapanen on saanut kerättyä koleme ehdokasta itsensä ja Soukan lisäksi.
- kauppakassilla
Valkamalla on kiireitä sen firmansa kanssa, muuten varmaan olisi ehdokkaana. Ja Puheenjohtaja saa keskittyä kitarasoittoihinsa, Soukka on AINOA, joka hoitaa Auran Perussuomalaisten toiminnan toritapahtumineen, Soukasta pitäisi puheenjohtaja tulla, niin ehkä useampi ihminen liittyisi jäseneksi Perussuomalaisiin, mutta ainoastaan jos Soukka tai Valkama puheenjohtajana.
- Ilkkafani
Soukka on rehellinen kansanmies, joka tarkoittaa vain hyvää auralaisille. Ikävää, kun kateelliset vihamiehet vainoavat häntä.
- VaskoTakamaa
Niin on ja Haapanen on vain ylimielinen focusoija. Yritti eduskuntaankin.
- Soukkakehiinvaan
Ikävää tuo Soukan vainoaminen, aikuiset ihmiset , hävetköön! Niinpä joo, Haapanen yritti eduskuntaan, nimenomaan yritti ja eihän siitä mitään tullut, se nyt tiedettiin etukäteen, Ei ylimielisyydennä mennä eduskuntaan eikä enää kunnanvaltuutetuksikaan!
On näitä vaan hauska lukea! Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti22836118Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole10923747SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude31115560Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16010739Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1209650Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla518326Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump368231Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2376772Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2136437Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri536039