Hesari ihmettelee, miksi vanhusten suosikkimerkki Toyota on tehnyt CHR:n. Mikä on kohderyhmä?
HS koeajoi: Toyotan uusi hybridi on niin nuorekas, että sitä ei uskoisi Toyotaksi
http://www.hs.fi/autot/art-2000005071573.html
HS koeajoi: Toyotan uusi hybridi on niin nuorekas, että sitä ei uskoisi Toyotaksi
http://www.hs.fi/autot/art-2000005071573.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
"C-HR soveltuu parhaiten ennakkoluulottomille edelläkävijöille ja pienille perheille."
Rekisteröity parisuhde ja ei mahdollisuutta jälkikasvuun.
Ei ole perheellisille totisesti eikä heteroille.
Kohderyhmällä taas Suomessa ole varaa ja täällä ostajat valittavat näkyvyyttä kun pää ei meinaa enään kääntyä.Ennakkoluulottomasti myös kysellään sen himoitun vetokoukun perään ja sen sopivuus.
Toyota on huomannut ettei ne vaarit elä ikuisuutta ja nyt koittavat vedota Pokemon-tyylillä nuorisoon. Mainoksissa yli-ikäiset teinit huutavat sekopäisesti ja pyörivät Toyotalla keskustassa ja on niin trendikästä, notta.
Autot vaan ovat surkeita ja pelkällä omituisella muotilulla ei pitkälle pärjätä.
Nissan yritti samaa ja kiville karahti. Ei olisi uskonut Toyotankin haluavan lyödä päätään seinään, mutta paremminhan sen muistaa kun on oma pää kipeä.
Nimenomaan!+Jos+C-HR:stä+olisi+tulossa+suosittu+ja+paljon+myytävä+malli,+olisi+sitä+pitänyt+jo+tammikuussa+mennä+rekisteriin+enemmän+kuin+vaivaiset+156+kappaletta.+Saatavuudessa+kun+ei+ole+mitään+vaikeutta.
Joka+kallista+ja+perinteisemmin+muotoiltua+Tiguania+rekisteröitiin+viime+kuussa+yli+80%+enemmän+kuin+tuota+kummajais-cross-overia.
Ne, jotka ovat tottuneet ajamaan teininä 50 cc kuminauha-Kymcolla nakkikioskilla ympyrää, voivat hankkia vanhempana myös C-HR, jos on varaa.
On se sellainen Pokemon, ettei sillä kehtaa ajaa sen paremmin vanhukset kuin lapsetkaan.
C-HR erottaa Terot miehistä. Jokainen voi itse päätellä miten.
SUZUKISA SAMOJA OSIA OMPI KU TOYOSA