alkavat tämän kuun lopussa, jipii. Paras ohjelma mitä tv'stä tulee.
Uudet huutokauppakeisarin jaksot
13
442
Vastaukset
- järkeäohjelmiin
Et kai ole tosissaan mokomia tyhjänpäiväisiä ohjelmia pitäisi kiel-
tää lailla esittämästä. Suomen keskusta että kokoomus ovat yrittäneet Akia mukaan poliitikkaan!
Aki ei ole vieläa ainakaan suostunut?- paspulppia
Kaikki tyhmät ihmiset ovat suosittuja mediassa. Koskee myös nykyisiä toimittajia, joidenka päätehtävä on minäminäminä.
- JarppaQ7
Hyvin tuntuu bisnes luistavan keisaripariskunnalla. Kurvailevat nimittäin pakumersun lisäksi uudenkarhealla mersum ML katumaasturilla :)
- Näin_se_on
Se on hienoa! Kyllä aikoinaan olivat hyvinkin tiukoilla.
Maanläheisiä ihmisiä. Nämä valittajathan ne vasta tyhmiä ovatkin, eihän sitä tarvitse katsoa. Ainahan voi vaihtaa kanavaa tai laittaa telkkarin kiinni.
Toivottavasti ohjelma jatkuu vielä pitkään.
- roistotlinnaan
Todella törkeää huijata ihmisiltä tavarat puoli ilmaiseksi ja sitten kehua retostellaan, kuinka oli kannattavaa. Pitäisi aloittaa poliisi tutkinta heidän toimistaan.
- Yrittäjä_
Rikostutkinta siitä että joku tinkaa ja ostaa tavaraa, kun ihmiset vapaaehtoisesti myyvät ? Onnea vaan yritykselle....mikään, siis ei mikään, estä sinuakin harrastamasta moista. Osta halvalla, myy kalliilla- hyvä bisnes. Osta kalliilla ja myy halvalla - pikainen konkurssi.
- kateellinenkansa
Olet kateellinen. Tietysti yrityksen kuuluu tuottaa voittoa, pöljä. Se on entinen yritys hyvin äkkiä. Rehellistä yritystoimintaa, ei siinä poliiseja tarvita.
- katsoja2
ennemmin katsois maalinkuivumista kuin tätä ohjelmaa
- Kauppias12
Nehän myy puolet pimeesti.Teeveessä näytetään vain ne ostot ja myynnit mitä jaksossa on .Kävin paikan päällä toteamassa aika moista huijausta.
- katsoja_
No tee ihmeessä rikosilmoitus jos noin on. Taidat puhua PASKAA.
- Vmt1
Eiköhän ne kohta tarkasta.Taloustiedot kertovat paljonko yritys tuottaa voittoa .
- mainoskanavatvoilopettaa
Ei minulla henkilöitä vastaan ole mitään mutta ohjelma ei ole televisioinnin arvoinen eikä mikään
kotimainen viihdeohjelma ja ne voisi surutta lopettaa ja säästää rahat asiaohjelmiin joita mainos-
kanavilla ei tule ollenkaan. Minulla näkyy yli 20 kanavaa mutta vain kahta voi katsoa ja joskus kol-
mea nimittäin ylen kanavia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811184Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210622Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356070Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814880Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313356- 1723355
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402183Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991743Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61580Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161504