alkavat tämän kuun lopussa, jipii. Paras ohjelma mitä tv'stä tulee.
Uudet huutokauppakeisarin jaksot
13
419
Vastaukset
- järkeäohjelmiin
Et kai ole tosissaan mokomia tyhjänpäiväisiä ohjelmia pitäisi kiel-
tää lailla esittämästä. Suomen keskusta että kokoomus ovat yrittäneet Akia mukaan poliitikkaan!
Aki ei ole vieläa ainakaan suostunut?- paspulppia
Kaikki tyhmät ihmiset ovat suosittuja mediassa. Koskee myös nykyisiä toimittajia, joidenka päätehtävä on minäminäminä.
- JarppaQ7
Hyvin tuntuu bisnes luistavan keisaripariskunnalla. Kurvailevat nimittäin pakumersun lisäksi uudenkarhealla mersum ML katumaasturilla :)
- Näin_se_on
Se on hienoa! Kyllä aikoinaan olivat hyvinkin tiukoilla.
Maanläheisiä ihmisiä. Nämä valittajathan ne vasta tyhmiä ovatkin, eihän sitä tarvitse katsoa. Ainahan voi vaihtaa kanavaa tai laittaa telkkarin kiinni.
Toivottavasti ohjelma jatkuu vielä pitkään.
- roistotlinnaan
Todella törkeää huijata ihmisiltä tavarat puoli ilmaiseksi ja sitten kehua retostellaan, kuinka oli kannattavaa. Pitäisi aloittaa poliisi tutkinta heidän toimistaan.
- Yrittäjä_
Rikostutkinta siitä että joku tinkaa ja ostaa tavaraa, kun ihmiset vapaaehtoisesti myyvät ? Onnea vaan yritykselle....mikään, siis ei mikään, estä sinuakin harrastamasta moista. Osta halvalla, myy kalliilla- hyvä bisnes. Osta kalliilla ja myy halvalla - pikainen konkurssi.
- kateellinenkansa
Olet kateellinen. Tietysti yrityksen kuuluu tuottaa voittoa, pöljä. Se on entinen yritys hyvin äkkiä. Rehellistä yritystoimintaa, ei siinä poliiseja tarvita.
- katsoja2
ennemmin katsois maalinkuivumista kuin tätä ohjelmaa
- Kauppias12
Nehän myy puolet pimeesti.Teeveessä näytetään vain ne ostot ja myynnit mitä jaksossa on .Kävin paikan päällä toteamassa aika moista huijausta.
- katsoja_
No tee ihmeessä rikosilmoitus jos noin on. Taidat puhua PASKAA.
- Vmt1
Eiköhän ne kohta tarkasta.Taloustiedot kertovat paljonko yritys tuottaa voittoa .
- mainoskanavatvoilopettaa
Ei minulla henkilöitä vastaan ole mitään mutta ohjelma ei ole televisioinnin arvoinen eikä mikään
kotimainen viihdeohjelma ja ne voisi surutta lopettaa ja säästää rahat asiaohjelmiin joita mainos-
kanavilla ei tule ollenkaan. Minulla näkyy yli 20 kanavaa mutta vain kahta voi katsoa ja joskus kol-
mea nimittäin ylen kanavia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360