Hei, mikä voi olla vikana, kun laittaa ovet lukkoon, niin ikkunat aukee?
Kaukosäätimestä siis kun laittaa.
Onko muilla ollut tätä ja miten korjasit?
Kaukosäätimestä siis kun laittaa.
Onko muilla ollut tätä ja miten korjasit?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Senhän pitäis toimia toisin perin, olisko joku tuuletus asetus kysees, saa sisätilat tuulettua ajon jälkeen?
Itä-blogin ajoneuvo, johtuu varmaan sosialismista, siellä kaikki oli päin persettä .
Hei, jos pidät kaukosäätimen avausnappia pohjassa pitkään niin ikkunoiden kuuluu aueta. Se on ominaisuus. Mutta jos painat kerran niin ovien kuuluisi aueta ei ikkunoiden.
Sen toiminnon voi kytkeä pois päältä, jotta ei vahingossa auo ikkunoita jos vaikka jokin puristaa kaukosäädintä sopivasti taskussa.
Kerrotaan auton Ohjekirjassa, joka ainakin minun Skodaan tuli ihan suomenkielisenä paperille painettuna.
Hei, mikä on vikana kun silmät laittaa kiinni, niin persereikä aukeaa? Kysyy skodakriitikko?
Tässäpä taas asiallinen vastaus. Skodistit käyvät eräänlaista "totaalista sotaa" kuplansa ulkopuolisia vastaan ja kuka tahansa voi odottaa heiltä mitä tahansa törkyä.
Kireä nahka tekee tuota. Silmät kiinni, perä aukeaa.
Siksi se on ajaminenkin melko haastavaa, kun joutuu räpäyttämään silmiä välillä ettei kuivu ja sitten valuu vettä kaasun takia niin hirveästi, ettei näe.
Siksi myös kireänahkainen skodisti käyttäytyy oudosti liikenteessä. Nimittäin kiristää se nahka ohimoitakin.
Oi suuri ja mahtava skodakriitikko. Kerro, mikä sinun otsaasi kiristää, kun olet jatkuvasti työntämässä pa skaa tälle palstalle?
mikäpäs skodassa ei olisi vikana, taitaa olla suurin vika koko auton tekele, kannattaa ostaa japanialainen auto niin kaikki toimii ja kestää käyttövirheetkin eikä ruostu.
Skodatehtan huumoria se on. Se näet pitää skodakuskin vireessä, kun kaikki menee juuri niin, kun ei pitäisi.
Sähkövika. Johdot ovat niin haperoita että eristemuovi kovettuu pakkasessa ja tärinä sitten murtaa ne. Uskomatonta mutta totta.
Skodistit, miksi herjaatte kysyvää?
Trollit, miksi herjaatte skodistia?
skeidaa on tuo itälaatu, skodissa. sähköviat riivanneet jo 15 vuotta skeidasia.
Kaukosäätimen sisässä oleva pieni piirilevy ei kestä jatkuvaa käyttöä ja murtuu, tuloksena se voi pimetä täysin tai sitten toimia väärin, esimerkiksi tässä tapauksessa lukituspainikkeen oikea painaminen saattaa kytkeä tuuletusasennon. Aivan normaalia näissä halpamerkeissä
"Näissä halpamerkeissä" = Audi siis lasketaan kirjoittajan ajatuksenjuoksun mukaan kuuluvaksi näihin halpamerkkeihin. Taitaa ne kaketkin tulla samalta toimittajalta.
Valmistetut komponentit jaetaan laatuluokkiin ja ne joissa on suurimmat heitot spekseistä myydään tietenkin halvalla ja ne menevät halpatuotteisiin kuten skodaan. Puheet suuremmista toleransseista eivät ole röllien keksimiä vaan faktaa, katso vaikka Auto Bildin kestotesti Octaviasta viimeistelyn osalta sekä sisä-äänien vertailu Golfiin.
Eipä tuohon aubildin testejä tarvita.Riittää kun käy molempien autojen jakkaralla.
Viimeistelyssä ja materiaaleissa huomattavia eroja golfin eduksi.
Viallinen takaluukun sulake on joskus aiheuttanut sähkönkierron vinksahtaneisuutta.
Korjaus: Pestään vedellä sähköiset osat. Sulaketaulu ensimmäisenä.
Ongelma johtuu siitä, että ei ole satanut ja sisätilat ovat kuivuneet.
Tämä tapahtuu usein, kun skoda on myyntihallissa luvattoman pitkiä aikoja.
Lopulta joku untamo tarttuu tarjoukseen, jossa viimasuoja kaupantekijäiseksi.
Sitten taas turvallinen peltopöhötin pääsee korjaamojonoon.
Toinen asia mikä pitää muistaa tehdä on pakoputkien huolellinen pesu (niin omistajan kuin ajoneuvonkin) letku vaan rööristä sisään ja antaa roilottaa. Awink Awink
ja kun lisäät öljyä niin lisäät 1000km päästä taas
onko muilla samaa?
Ja niskatuki pitäs vakiovarusteena olla kun tuo dsg aski ei siitä mukavimmasta päästä ole.
meinaako nykiä
autolehdet siitä kertoo joka numerossa
Ei millään meinaa nykiä. Siellä Oulun tasalla toisinaan rykii.
äläpaina kokoajan nappia pohjaan