Jotkut urpot uskovat tosissaan, että EU on määrännyt kurkkujen käyryyden. Tosiasiassa kysymys on tuottajien ja kaupan sopimuksesta 1. laatuluokan kurkkujen käyryydestä pakkaamisen helpottamiseksi. Jokainen saa kasvattaa ja myydä vaikka umpisolmussa olevia kurkkuja. Valehtelu EU:n toimista ja vaatimuksista näyttää rajattomalta, ja sitä harrastetaan ministertasolta alkaen.
Metsähallituksen yksityistäminen, SOTE-palvelujen yhtöittäminen, omistusten piilottamismahdollisuus ulkomaille hallintarekistereihin, seurantalaaitteiden asentaminen autoin, jne. Kaikkia noita on valehdeltu EU:n vaatimuksiksi.
Kannattaa lukea tuo:
http://www.vihrealanka.fi/blogi-eu-kolumni/et-tunne-euta-siksi-poliitikko-voi-valehdella
Kansaa sumutetaan valheilla EU:sta
5
174
Vastaukset
- jaihanapienikuningatar
Martti Koskenniemi kuuluu suomenruotsalaisten juutalaisten orjakauppaan matujen lisäksi sekä heillä on oikea pistooli suun lisäksi mikä on todella homosexuaalinen ase heillä hillary clintonin ja hyvinvoivan kaarle kustaan lisäksi sekä queen elizabeth toinen, ccn, bbc, afrikan mantere, intia, suomi näkymättömyydessä epäpuhtaasti sekä syömisessä. Ei kaikki tästä mutta joka ikinen. Heistä jokainen on rikollinen heidän menneisyydessään ja tulevaisuudessaan koska he ovat tehneet ihmisrodun joka ei kuulu ihmisen evoluutioon ja meillä on sen takia älypuhelimet ja älytön teknologia. Vanhoista ajoista mitä harvalla on tietoa ja selväjärkistä havaintoa siitä niin kääntyvät aina tämän evoluution mukana ei toivottuun ihmisrodun puolelle koska ihmiset ovat turvautuneet näiden ihmisten rikollisuuden mukana tuoduista radikalisoituneista elementeistä. Tässä nämä juutalaiset rodun raiskaajat ovat luovia. He saavat voimaa tälläisistä kirjoituksista sekä he yrittävät kaikella tavalla käyttää myös hyväkseen tälläisiä kirjoituksia sekä he ovat pettureita koska värisokeus ja elämätön kuolema oli ja on heille välttämättömyys. Siinä sinulle Martin Koskenniemet. Minun näkemyksestä teillä juutalaisilla on vain halu murhata omat lapsenne ja piiloutua omaan pahuuteen rikollisella suunitelmalla näyttäen naamaa kuin extra hyber super radikalisoitunut pakolainen ketä ollaan muokattu kenties tietokoneella ennen uutisten julkaisua?
Oikeaa syyttöä, ei vihaa eikä oikeutta. Saa Jakaa!- Esko_Nurmijärveltä
Tähänpä mielisin lisätä: tilu-lilu-lii, tilu-lilu-lii.
- PolCom
Aloitus ja linkki ovat täyttä asiaa.
Kuinkahan moni EU;sta eroa vaativa muuten edes tietää, mitkä ovat EU:ssa komission, neuvoston ja parlamentin tehtävät? Muusta puhumattakaan.- Irwin_Leukanen
Mitäpä noista. Vakuuttavinta on puhua täydellisen tietämättömyyden antamalla varmuudella.
- Kalle_E
Taitaa tuo Pettersson olla ainoa suomalainen toimittaja, joka joskus raportoi EU:n sisäpiirijuttujakin. Valitettavasti vain Vihreässä Langassa. Ei kyllä pahaa tekisi, jos saisi tietoa enemmän muualtakin kuin EU:n sivustoilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941325- 1571208
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59888Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26842Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829