Miksette kunnanvaltuusto kaataneet sopimusta? Monelta olen kuullut ihan koulutetuiltakin ja johtavissa viroissa olevilta, että uusi kunnanjohtaja ei ole pätevä. Valtuusto täynnä puupäitä, joten en yhtään ihmettele. Nuoriso voi pahoin Eurajoella, eiköhän asialle pitäisi tehdä jotain. Postilaatikoita räjäytetään jne. Kaikki ylimääräinen voitaisiin käyttää työttömyyden nujertamiseen ja nuoriin. Eurajoen työttömyysprosenttikin on todellisuudessa jotain 18. Tilastojen mukaan 9. Tilastojen mukaan orjatyö yms hömppätempputyökokeilut jne. lasketaan työvoimaksi, vaikka työvoimaksi kuuluisi laskea vain oikeata palkkaa nauttivat henkilöt eikä työttömyyskorvauksen ja 9e orjakulun per päivä saaneita.
Johtajasopimuksesta
2
158
Vastaukset
- Kiitosarvostelusta
Oleksää nyt ihan varma, että ei ole pätevä? Aina ihmiset/ johtajat herättävät mielipiteitä puolesta ja vastaan. Antaa hänen nyt näyttää kyntensä ensin ja arvostellaan sitten.
Vai puupäitä? Sun kannattaa ite lähtee politiikkaan, niin tulee sitten järkeäkin puupäitten seuraan:) Aina kannattaa muistaa sekin, että sinne onvat kuntalaiset äänestäneet jäsenet demokraattisilla vaaleilla.
Vastustan myös tuon orjatyön käyttöä. Se täytyy saada korjatuksi.
Se on kuitenkin keino syrjäytymisen ehkäisyssä ns. "vajaakuntoisilla".
Olen huolestunut ilmiön leviämisestä myös muihin työttömiin ryhmiin, koska se hyödyttää eniten työnantajaa. Mm pörssiyhtiö Attendo käyttää tätä häikäilemättömästi hyväkseen samoin kuin opiskelijoita (käytetään työvoimana). - enoleorja
Täysi puupää. Sekoitti koko Rauman koulutoimen. Oli siellä päättämässä koulujen asioista. Täysin epäpäteviä päätöksiä. Täysin vailla älyä ja johtajan ominaisuuksia tämä kaveri. Ei osaa mitään. Eikä ne ns. älykkäät kaverit välttämättä pääse mihinkään valtuustoon. Tavalla tai toisella heidän ehdokkuutensa yms evätään, mustamaalataan jne. Näin se vaín ikävä kyllä on. Muutenkin kaikki markkinatalous on kieroutunutta. Hyvänä esimerkkinä bensan hinta Eurajoen nesteellä. pomppasi yhdessä yössä 8 senttiä ylös (1,41-1,49e/litra). Pitäisi olla kilpailua paljon enemmän ja joka alalla. Kaikki ahneet paskat nostavat hintoja mielin määrin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2561842Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151378Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2091249Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851115- 65923
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60923TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18894- 51836
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61803Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126800