Amnestyn politiikka syvenee, kun Syyrian

Abrahamm

kapinallisten kohtelun todistemattomia sepittää, mutta lännen kapinalliset sai tappaa aseettomia kadulle, filmaajienkin eteen !?

4

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloituksesta on taas vaikea saada tolkkua. Ilmesesti siinä väitetään, että Amnesty ei ole ollut tasapuolinen. Minä en ole huomannut sen toiminnassa mitään valittamisen arvoista.

      Amnesty kuitenkin kertoo, että Syyriassa Assadi hallinto on jo pitkään jatkanut hirtto-orgioita. Mikään uusi uutinen tämä ei ole. Isä- ja poika-Assadien hallinnot on olleet viime vuosikymmenten verisimpiä. Se vaan ei ole kiinnostanut ketään. Ei ollut rauhanmarsseja, kun Hamassa tapettiin 40 000 ihmistä. Hesarista sai aikoinaan lukea, että syyrialaiset tappoivat Libanonissa kirveellä ihmisiä saadakseen kunnioitusta. Ei kiinnostanut ketään.

      Nykyisestä teurastuksesta osavastuu on langetettava myös Venäjälle. Se voisi halutessaan sanoa Assadille, että noin ei saa menetellä. Sekään ei kiinnosta Venäjää.

    • Abrahamm

      Outoa todistelua ilman näyttöä !?
      Puuttuu vaan että punainen risti, aloittaisi saman !?
      (Punainen risti paljasti Elias Erkon (ulkom. 1939) etukäteen kirjoituttamat kuolintodistukset,1941-2, ollessaan vankien ja toisinajattelioiden lähettäjä,Saksaan ja Viroon tuomittavaksi )

    • Abrahamm

      Syyrialaisten enemmistö kannattaa valtion demokraattista hallintoa, Jenkit ja Suomi liittolaisena ei !? Näin nyt Libyan 10:n vuotinen sota pantiin alulle ja synnytettii isis iloksemme maailmalle !?

      • Syyriaan pitäisi siis saada demokraattinen hallinto. Assadien teurastajadynastia on syytä vaihtaa demokratiaksi. Suomella ja Yhdysvalloilla ei olisi mitään sitä vastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      85
      5412
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      42
      3591
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2965
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2181
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1936
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      292
      1769
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1606
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      95
      1427
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1376
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      8
      1322
    Aihe