Amnestyn politiikka syvenee, kun Syyrian

Abrahamm

kapinallisten kohtelun todistemattomia sepittää, mutta lännen kapinalliset sai tappaa aseettomia kadulle, filmaajienkin eteen !?

4

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloituksesta on taas vaikea saada tolkkua. Ilmesesti siinä väitetään, että Amnesty ei ole ollut tasapuolinen. Minä en ole huomannut sen toiminnassa mitään valittamisen arvoista.

      Amnesty kuitenkin kertoo, että Syyriassa Assadi hallinto on jo pitkään jatkanut hirtto-orgioita. Mikään uusi uutinen tämä ei ole. Isä- ja poika-Assadien hallinnot on olleet viime vuosikymmenten verisimpiä. Se vaan ei ole kiinnostanut ketään. Ei ollut rauhanmarsseja, kun Hamassa tapettiin 40 000 ihmistä. Hesarista sai aikoinaan lukea, että syyrialaiset tappoivat Libanonissa kirveellä ihmisiä saadakseen kunnioitusta. Ei kiinnostanut ketään.

      Nykyisestä teurastuksesta osavastuu on langetettava myös Venäjälle. Se voisi halutessaan sanoa Assadille, että noin ei saa menetellä. Sekään ei kiinnosta Venäjää.

    • Abrahamm

      Outoa todistelua ilman näyttöä !?
      Puuttuu vaan että punainen risti, aloittaisi saman !?
      (Punainen risti paljasti Elias Erkon (ulkom. 1939) etukäteen kirjoituttamat kuolintodistukset,1941-2, ollessaan vankien ja toisinajattelioiden lähettäjä,Saksaan ja Viroon tuomittavaksi )

    • Abrahamm

      Syyrialaisten enemmistö kannattaa valtion demokraattista hallintoa, Jenkit ja Suomi liittolaisena ei !? Näin nyt Libyan 10:n vuotinen sota pantiin alulle ja synnytettii isis iloksemme maailmalle !?

      • Syyriaan pitäisi siis saada demokraattinen hallinto. Assadien teurastajadynastia on syytä vaihtaa demokratiaksi. Suomella ja Yhdysvalloilla ei olisi mitään sitä vastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      149
      13416
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9731
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      96
      9148
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      20
      8046
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      39
      6770
    6. 148
      6178
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      3335
    8. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      21
      1635
    9. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      397
      1265
    10. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1184
    Aihe