Amnestyn politiikka syvenee, kun Syyrian

Abrahamm

kapinallisten kohtelun todistemattomia sepittää, mutta lännen kapinalliset sai tappaa aseettomia kadulle, filmaajienkin eteen !?

4

115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloituksesta on taas vaikea saada tolkkua. Ilmesesti siinä väitetään, että Amnesty ei ole ollut tasapuolinen. Minä en ole huomannut sen toiminnassa mitään valittamisen arvoista.

      Amnesty kuitenkin kertoo, että Syyriassa Assadi hallinto on jo pitkään jatkanut hirtto-orgioita. Mikään uusi uutinen tämä ei ole. Isä- ja poika-Assadien hallinnot on olleet viime vuosikymmenten verisimpiä. Se vaan ei ole kiinnostanut ketään. Ei ollut rauhanmarsseja, kun Hamassa tapettiin 40 000 ihmistä. Hesarista sai aikoinaan lukea, että syyrialaiset tappoivat Libanonissa kirveellä ihmisiä saadakseen kunnioitusta. Ei kiinnostanut ketään.

      Nykyisestä teurastuksesta osavastuu on langetettava myös Venäjälle. Se voisi halutessaan sanoa Assadille, että noin ei saa menetellä. Sekään ei kiinnosta Venäjää.

    • Abrahamm

      Outoa todistelua ilman näyttöä !?
      Puuttuu vaan että punainen risti, aloittaisi saman !?
      (Punainen risti paljasti Elias Erkon (ulkom. 1939) etukäteen kirjoituttamat kuolintodistukset,1941-2, ollessaan vankien ja toisinajattelioiden lähettäjä,Saksaan ja Viroon tuomittavaksi )

    • Abrahamm

      Syyrialaisten enemmistö kannattaa valtion demokraattista hallintoa, Jenkit ja Suomi liittolaisena ei !? Näin nyt Libyan 10:n vuotinen sota pantiin alulle ja synnytettii isis iloksemme maailmalle !?

      • Syyriaan pitäisi siis saada demokraattinen hallinto. Assadien teurastajadynastia on syytä vaihtaa demokratiaksi. Suomella ja Yhdysvalloilla ei olisi mitään sitä vastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      32
      2152
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      116
      1828
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1581
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1207
    5. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1192
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1036
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1033
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      994
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      917
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      28
      900
    Aihe