Hollanti valmistautuu omaan Trump-hetkeensä

Jippiiii

Hollanti valmistautuu omaan Trump-hetkeensä
– vaalit saattaa voittaa puolue, joka haluaa sulkea moskeijat ja viedä maan ulos EU:sta 2.2. 2:00

Seuraa uutisia tästä aiheesta
Eurooppa
Maahanmuutto
muslimit
Islam
Siirtolaiset
Donald Trump
Yhdysvallat
Saksa
Hollanti
Ranska
Annamari Sipilä

http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005078491.html

12

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyssetuleee

      Aamen, Aamen.

    • Toivottavasti Hollanistakin tulisi Israelin ystävä valtio

      • Halla-aho.hoitaa.asiat

        Se on hienoo jos on Israelin ystävä, mutta maailmassa on muitakin kuin Israel. Me muut emme ole jotain roskajoukkoa jolla ei väliä. Myös meillä on väliä.

        Euroopalla on väliä. Venäjällä on väliä. Kauko-idällä, Aasialla on väliä. Ongelmat johtuvat yleensä siitä että jossain voidaan huonosti.

        Kun näillä alueilla voidaan hyvin, säästytään suuremmilta sodilta.

        Mitään Trumpin kaltaista pelleä ei Eurooppa kaipaa, vaan määrätietoista, asiallista johtoa.

        Äärivasemmisto on lyhyessä ajassa tuhonnut Euroopan korkeita alkuperäiskulttuureita. Tyhmyydellä saadaan yleensä suurinta vahinkoa aikaan.

        Äänestäkää vaikka Halla-ahoa.
        .


    • Löytääkö_

      aloittaja mitään linkkiä juutalaisen uskonnon ja aloituksen välille. Yleensä ainoastaan KTS pystyy tekemään noin älyttömän aloituksen.

      • AloittajanAjatuksiaa

        Rumppi on Israelin ystävä, siis juutalaisten ystävä. Raamatussa, Jumalan sanassa kerrotaan, että Israel on ajan merkki. Lukaiseppa Raamattua ja lopuksi vielä Ilmestyskirja ja kysele sitten. Noin pöllöjä et sitten enää suustasi päästelekään sen jälkeen.


      • SensuuriOnTunnustus

        Ohhoh. Vai poistettiin ed. viesti. Siinä ei ollut mitään sellaista mikä ei olisi yleisessä tiedossa, jos yhtään seuraa asioita.

        On ymmärrettävä lukemansa ja se mitä tietoa sensuroidaan ja mitä ei.

        Tästä voimme päätellä asioita. Tuon viestin poistaminen todisti sen todeksi.
        .


      • fghjjj

        Israel on ajan merkki. Seuraa Israelia niin tiedät mitä tuleman pitää Raamatun mukaan.


      • Yhtäkään
        AloittajanAjatuksiaa kirjoitti:

        Rumppi on Israelin ystävä, siis juutalaisten ystävä. Raamatussa, Jumalan sanassa kerrotaan, että Israel on ajan merkki. Lukaiseppa Raamattua ja lopuksi vielä Ilmestyskirja ja kysele sitten. Noin pöllöjä et sitten enää suustasi päästelekään sen jälkeen.

        aloituksessa mainittua aihetta ei käsitellä Raamatussa. Olen minä sitä sentään sen verran lukenut. Tiedoksi myös se, että Ilmestyskirja ei liity juutalaiseen uskontoon. Aloitusta ei pystytä kytkemään tähän palstaan mitenkään eikä millään tavalla.


      • Raamatussa_totuus

        ´Mutta Siionista sanotaan: "Joka-ainoa on syntynyt siellä". Sitä Korkein itse vahvana pitää. Herra luettelee, kirjoittaessaan kirjaan kansat: "Tämäkin on syntynyt siellä".´ (Psalmi 87:5-6)

        Ilmestyskirja on juutalaisin kirja koko Raamatussa, sillä on Israelin Jumalan antama Juutalaisten Kuningas Jeesuksen kautta juutalaiselle apostolille Johannekselle.


      • fsdgfdfh
        Yhtäkään kirjoitti:

        aloituksessa mainittua aihetta ei käsitellä Raamatussa. Olen minä sitä sentään sen verran lukenut. Tiedoksi myös se, että Ilmestyskirja ei liity juutalaiseen uskontoon. Aloitusta ei pystytä kytkemään tähän palstaan mitenkään eikä millään tavalla.

        Nytkö oletkin stana juutalaisuus palstasta huolissasi?
        Ennen työnsit vasuripaskaa tuutin täydeltä tänne.


      • gfgfg

        Hyvä Hollanti.


    • Mietaan_serkku

      Toivottavaa on, että myös Ranska saa oman Trumppinsa. Toiveita on, että vielä Suomessakin saadaan joskus laulaa suvivirttä kevätjuhlassa ja että uimahallin saunassa ei tarvitse peitellä muniaan, kun paksu poika tuijottaa kuolaten jalkoväliäsi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2449
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2268
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      200
      1286
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1088
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      109
      1084
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      220
      932
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      909
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      827
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      779
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      51
      759
    Aihe