Heinäluoman

Mitä tiedätte? kertokaa...
6315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kova AY-jyrä, hoiti likaiset hommat Ihalaisen puolesta. huono kielitaito, ulkopoliittinen tietämys ja kokemus lähes olematon.

Äänestä

Mä en käsitä tätä päätäni enää... Tukkani on todella karkea, kuriton pörrö johon ei tepsi mikään. Suihkun jälkeen kun hiukset on kuivahtamassa näytän lähinnä sähköiskun saaneelta leijonalta, joka ei sekään ole kiva juttu... Takkuja nyt ei onneksi niin paljoa ole mutta kuitenkin tulee helpommin kuin ennen (hiukset tosin nyt pidemmätkin. Hiukset kyllä kiiltävät, eivätkä nyt huonokuntoiset ole varmaankaan... Mitä mä teen tälle?

Hiuksia pestessä käytän Lanzan Dry Hair shampoota ja detangleria taikka Joicon K-Pak shampoota ja hoitoainetta... tällä hetkellä kumpikaan ei tunnu olevan hyvä ja jälkimmäistä ei edes kannata laittaa kun alkaa ärsyttämään.

Miksi mun hiukset oikuttelee? Mitä mä teen näille? Pitäisikö ostaa uusia shampoita/hoitoaineita, jos niin mitä?

Pahoittelut vuodatuksesta ja kiitos jo etukäteen jos joku jaksaa neuvoa

Äänestä

pelkästään siihen että nuoleskelee Lipposta.
Lipposen jättäessä politiikan jyrää jokainen demaripolitikko heinäluoman mennen tullen.

Ai nii siihen kysymyksees: Ei Heinäluomalla ole menneisyyttä...eikä tulevaisuutta

Äänestä
  • Se on kalju. Voiko poliitikko olla kalju. Kaljuus on suuri ongelma. Ulkonäkö kaikista tärkein poliitikon ominaisuus. Nykyisin. Vrt. Benin talli.

    Äänestä

Han halusi nuorena vallankumousta Suomeen kuten kaikki saman ajan sosialistit. Tarkoituksena oli tappaa omistava luokka suuren Neuvostoliiton mallin mukaan ja ottaa heidan varallisuutensa roskavaen edustajien haltuun. Sirola Opistossa opiskeltiin kansankiihotusta ja yhteytta avustavaan Moskovaan pidettiin. Nykyaan vallankumousta ei tarvita, maa on jo sosialistinen ja veret imetaan kuiviin niilta jotka viela jaksavat toita tehda. PS. Viimeinen sammuttaa valot.

Äänestä
  • Eikös tuo nimim. Tapio.Talvi ole jyrännyt tätä asiaa pitkin ja poikin näillä sivuilla. Voi olla, että tämä kauhea vahinko tapahtuu, mutta onko se yhtään parempi kuin nykyinenkään meno. Samaa sakkia kaikki, oli porvari tai kommari. Köyhän asioita ei enää muisteta, kun frakkipaidan päälleen pukee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


menneisyys? kirjoitti:

Mitä tiedätte? kertokaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu