"Ja mä puhuin sulle aina siitä kuinka kaunis oot, kun sä puhuit vääryyksistä maailman..." kuka on keksinyt noin "ihanan" lauseen?
Wickholm
6
653
Vastaukset
- Sarlotta
Muistaakseni Hukun-biisin on sanoittanut Edu Kettunen. Mahtava biisinikkari ja runoilija muutenkin! On sanoittanut Janille myös biisin "Lajinsa viimeinen", jossa on mielestäni tosi ovela riimitys ja sanat on muutenkin "ei-niin-hittibiisille-tyypilliset".
- on.
kiva, Biisi on kiva, mutta minä kaipaan sitä rock 'n roll jania, jota mainostettiin sillon idolsin aikoihin. Radion biiseistä päätellen se koko levy on tota samaa lälly poppia. Kyllä tollanenkin sekaan sopii, mut ei kaikki saa samaa olla. Eri sanat mut asama biisi!
- Sarlotta
...samansuuntaista musaa "Hukun"-biisin kanssa. Voipi olla monenkin mielestä lällykamaa, mutta on Janin mukaan sitä "hänen itsensänäköistä" musaa. Yksinkertaista ja vaatimattoman kaunista.
Rokimpaa menoa kuulee ja näkee sitten Janin keikoilla. Tosin hän on ottanut ohjelmistoonsa koko ajan enemmän "Kaikki muuttuu"-levyn biisejä. Toinen pitkäsoitto on jo suunnitteilla ja ehkä se sitten "yleisön pyynnöstä" sisältää vauhdikkaampaa ja räväkämpää musaa. - Janiforever
Sarlotta kirjoitti:
...samansuuntaista musaa "Hukun"-biisin kanssa. Voipi olla monenkin mielestä lällykamaa, mutta on Janin mukaan sitä "hänen itsensänäköistä" musaa. Yksinkertaista ja vaatimattoman kaunista.
Rokimpaa menoa kuulee ja näkee sitten Janin keikoilla. Tosin hän on ottanut ohjelmistoonsa koko ajan enemmän "Kaikki muuttuu"-levyn biisejä. Toinen pitkäsoitto on jo suunnitteilla ja ehkä se sitten "yleisön pyynnöstä" sisältää vauhdikkaampaa ja räväkämpää musaa.Kyllä vaan. Uusi levy on työnalla ja siitä tulee rockimpi, kuin tästä ensimmäisestä. RRRRRRRRRRROCK - meninikiä saa keikoilla kyllä koko rahan edestä. Suosittelen !!!
- janifani4ever
Janiforever kirjoitti:
Kyllä vaan. Uusi levy on työnalla ja siitä tulee rockimpi, kuin tästä ensimmäisestä. RRRRRRRRRRROCK - meninikiä saa keikoilla kyllä koko rahan edestä. Suosittelen !!!
Juu todellakin! :D Uus levy tulee olemaan todellakin Rrrrrroooooccckkk!! :)
- =).
janifani4ever kirjoitti:
Juu todellakin! :D Uus levy tulee olemaan todellakin Rrrrrroooooccckkk!! :)
anna janin olla mitä on jos häntä mainostettii rockiksi niin antaa olla se on niitten mielipidekysymysssss
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle443022Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362641Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532594Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1042277Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482104Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3421893- 1501556
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231228Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281185