Perjantain Pressiklubi peruttu

kökkötrak

4

134

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meni.pipariksi

      Perjantai on pilalla, no onpa aikaa ottaa

    • Atte tyhjentää taloa toisinajattelijoista. Että silleen.

    • Sanataana_Uskolat

      A-studion päällikkö Riitta Pihlajamäki vahvistaa Demokraatille, että tieto Pressiklubin tilalla perjantaina lähetettävästä Charles Dickensin ihmemaa -ohjelmasta tuli Pressiklubin tekijöille yllätyksenä.

      – Se tuli yllätyksenä minullekin. Olimme tekemässä Pressiklubia vielä noin kaksi tuntia sitten. Sitten Sanna Ukkola soittaa minulle, ettei ohjelmaa olekaan. Selityksenä on, että TV1:llä on 10-osainen Dickens-sarja, josta on tähän saakka lähetetty yhdeksän osaa, ja huomenna lähetettävä viimeinen osa on 20 minuuttia pidempi. Tieto ei ollut saavuttanut toimitusta, Pihlajamäki sanoo.

      Hänen mukaansa ohjelmanmuutos ei liity mitenkään Susanne Päivärinnan irtisanoutumiseen.

      – Siihen tätä ei pysty liittämään. Viimeiseksi pohdittiin, että miten sitä käsitellään siinä ohjelmassa, Pihlajamäki sanoo.

    • - jospa ne pakko kulttuuri marxismin levittäjät on nyt kieltäytyny duunista?
      Lakko ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      42
      2762
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      18
      1596
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      27
      1259
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      346
      1183
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      60
      1141
    6. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      48
      943
    7. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      919
    8. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      46
      828
    9. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      804
    10. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      800
    Aihe