Oulaisten Naisvoimistelijat uhkaavat jäädä "lepäämään", kun uusia henkilöitä ei saada mukaan varsinkaan hallintoon! MItenhän nuoret saataisiin innostumaan, jotta perinteisen seuran toiminta jatkuisi!
Naisvoimistelu
Seuraihminen
3154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuo sama koskee aika montaa suomalaista urheiluseuraa. Seurojen vetäjät ukkoistuu ja aikkaistuu. En tiedä johtuuko siitä, että ei haluta päästää vallan kahvasta irti, vai eikö ole riittävästi nuoria tekijöitä mukana?
Jos tilanne on se, että tietyn ikäpolven edustajat on omineet päätöksenteon ja johtopaikat vuosikausiksi, niin ei voi kuin katsoa peiliin miksi kävi näin.
Jos taas kyse on aidosti siitä että ei ole tarpeeksi vapaaehtoisia tekijöitä, niin ainoa keino on houkutella ihmisä mukaan. Itse olen mukana eräässä seurassa joka tarjoaa esim. junioreille ilmaista harrastusta tiettyyn ikään saakka. Isojen lajien ja muiden houkutusten puristuksessa pienten seurojen on pakko saada jollain porkkanalla väkeä, muuten käy juuri noin.
Eikö voimistelut ym. ole kuitenkin edelleen erittäin kovassa suosiossa joten ei luulisi olevan naisvoimistelijoilla kiinni siitäkään?
Mutta jospa se onkin kiinni juuri siitä, naisvoimistelijoilla?
Näin tuos yksi päivä videon riippu joogasta vois olla kivaa,onko oulaisis