Sä muutut koko ajan

Mistä minä tiedän kuka sinä nykyään olet?

Omituinen kameleontti, rauhaton sielu.

Minä haluan pysyvyyttä ja turvaa. Enkä muutu ikinä sisäisesti. Olen tällainen aina. Tulen olemaan tällainen ikuisesti. En muutu muuta kuin vanhemmaksi ja rumemmaksi ja lopulta kuolleksi.
22565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

niinhän meille kaikille lopulta käy

Äänestä
  • Vie kuule edes se läskiämpäri, senkin sateenkaari.

    Äänestä

  • onnäemmäkäynyt kirjoitti:

    Vie kuule edes se läskiämpäri, senkin sateenkaari.

    Älä dödö selevitä, haiset rasvalle, sun päsmäröinti on osottana yli älykkyytes senki äly ämpäri, ny mäni yli, ole rauhassa, olen kameleontti, ole hameleontti, hys, cia pitää jöötä, väliolutta tarjolla, seurakunta kokoontuu, meikäläinen toimii puheenjohtajana jeesuksen komitealle, ristus sun kanssas, sihteeriyshakemukses ei täsmää, ps. Minen tierä, tierätkö sinä? Täh? Ole vulva hilijoo, hitto vie, tääl on mölinäkeijun tulva#$$/@

    Äänestä

  • Älä yritä, senkin possu.

    Miksi et yritä kouluttaa hevosia? Se sopisi sinulle hyvin

    Äänestä

  • on, siksi surullinen nyt

    Äänestä

  • Jos ihminen ikävöi jotakuta,hän voi kertoa siitä. Siksi meille on annettu sanat.

    Jos olet liian ylpeä kertomaan toiselle ihmiselle että ikävöit häntä niin kenen on syy?

    Elämä on liian lyhyt ylpeyteen. Elämä on liian lyhyt kaikkeen muuhunkin turhaan.

    Äänestä

olla tapaksu talousihme, joka hymyilee kun saa luvan, ei kysy koskaan mitään, vastaa alle sekunnin kun jotain kysytään ja passaa palkattomana piikana?
Ei käy mulle, minä nääs haluan elää ja olla oma itseni!

Äänestä
  • Olla mikä niistä omista itseistäsi?

    Siinäpä pulma, ota parta apuun.

    Äänestä

  • voiollaettäauttaa kirjoitti:

    Olla mikä niistä omista itseistäsi?

    Siinäpä pulma, ota parta apuun.

    Kuuleppa, en ole se sirkuksen parrakas nainen.

    Äänestä

  • Nopitäskö kirjoitti:

    Kuuleppa, en ole se sirkuksen parrakas nainen.

    Niin, et olekaan.

    Minä voisin kohta olla.

    Äänestä

Puhut paskaa!½ varmasti olet muuttunut aikojen saatossa. Tuskinpa
sinä lapsena olet ollut sitä mitä nyt olet. Olet siis muuttunut henkisesti jne.

Sitten vielä että vittuako sinulle kuuluu jos joku on "kameleontti"
ei se tarkoita että jos joku on kameleontti persoonaltaan että hän muuttuisi tai olisi muuttunut jotenkin tai on muuttuvainen. Se on ominaisuus. Ei se ole silloin mitään muuttumista.

Niin ja mietipä tätä vain nössöt ja sellaiset jotka eivät luota itseensä eivätkä muihin ovat tuollaisia menneisyyteen ja "vanhaan hyvään" takertuvia... siinä ei ole mitään pahaa sinänsä mutta... liika on liikaa.

Äänestä
  • Olin kyllä samanlainen jo lapsena.

    Olenko muuttunut pätkääkään, sinähän sen tiedät?

    Äänestä

Simmost se o. Mää kehityn joka päivä ja kaiken muun lisäksi parempaan suuntaan. Suomalaisten keskuudessa on hyvin yleistä, että jauhetaan turpa harmaana paikallaan ja kiristellään hampaita, tai sitten vaan reilusti taannuttaan persujen tasolle ja mölistään kiljupäissään maahanmuutosta ja aidoista avioliitoista.

Äänestä
  • Menisit jonnekin missä banjo soittaa sulosävelmää ja palmupuu huokailee.

    Ei maailmaa pelasteta kerralla, se pelastetaan pikkuhiljaa, lähimmäinen kerrallaan.

    Äänestä

Tiiän, mus on eri puolia. Mut kyllä mä oon mä. Kun oppisit tuntee niin selkenis. ;) Eiks se oo hyvä, et meitä on moneen junaan? Mutta paikalleen jämähtäneisyyttä en pysty tarjoomaan, siinä ollaan samaa mieltä.

Äänestä

Siinähän olet aina samanlainen, ehkä hänkään ei pidä sinusta, mutta antaa olla. Entä jos hän on mielellään hän eikä niin kuin sinä?

Miksi sinun pitäisi tietää, millainen hän on? Vaikeuttaako kohtuuttomasti paskanjauhamista, jos se menee aina pieleen? Eikö kontrollointi ja hitleröinti onnistu? Mitä väliä?

Äänestä
  • pari kuukautta sit ku nalkutin sulle eräästä asiasta näytit siltä et tuut pussaa koht jos jatkan puhumista:)

    Äänestä

  • Jos mami kontrolloi kotona ja vaimo jatkaa sitä, syytönhän minä siihen olen.

    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Äänestä

  • menekuuletossunalle kirjoitti:

    Jos mami kontrolloi kotona ja vaimo jatkaa sitä, syytönhän minä siihen olen.

    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Niin tiesit sen alusta lähtien nytkö se vasta rupesi vittuttamaan. No eihän sille voi mitään kun uskoit kaiken. Toki se epäillyt on mutta osasin kertoa varaltasi jos nyt käräyttämistä ajattelit. Mieluusti olen sen tossun alla kuin sinun.

    Äänestä

On se tietty vakaus kuitenkin...

Äänestä

älä pidä ihmisiä tyhmänä luuletko että ei mun kumppani ole minusta huomannut että jotain on meneillään on selvät pelisäännöt miten toimitaan mut huvikseen ei kenenkään anneta rikkoa

Äänestä

Joskus se syy on juurikin toisessa kun mikään ei kelpaa, j aei ihminen voi aina olla iloinen ja esim itsevarma, et sinäkään täydellinen ole, että katsohan peiliin kun jotkut kyllä huomaa että sinun käytös se on mikä muuttui

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äläyritämulle kirjoitti:

Mistä minä tiedän kuka sinä nykyään olet?

Omituinen kameleontti, rauhaton sielu.

Minä haluan pysyvyyttä ja turvaa. Enkä muutu ikinä sisäisesti. Olen tällainen aina. Tulen olemaan tällainen ikuisesti. En muutu muuta kuin vanhemmaksi ja rumemmaksi ja lopulta kuolleksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu