Vastikkeeton yritystuki.
Vastikkeeton maataloustuki.
Ilmainen työ eliitille.
Näitä ajaa keskusta puolule hallituspuolue pääministeri Sipilä.
Kokoomus
Perussuomalaiset.
Älä äänestä heitä janäitä veroparatiisientukijoita.
Sipilä ottaa köyhiltä ja jakaa rahat rikkaille veroparatiiseihin.
Salaa omat varansa tämäkö harmaan talouden poistamista
Vastikkeeton yritystuki. Vastikkeeton maataloustuk
9
250
Vastaukset
- Junallatulleet
Vastikkeeton yritystuki.
Vastikkeeton maataloustuki.
Ilmainen työ eliitille.
Näitä ajaa keskusta puolule hallituspuolue pääministeri Sipilä.
Kokoomus
Perussuomalaiset.
Älä äänestä heitä janäitä veroparatiisientukijoita.
Sipilä ottaa köyhiltä ja jakaa rahat rikkaille veroparatiiseihin.
Salaa omat varansa tämäkö harmaan talouden poistamista - Pmnatsipipilääää
Suomessa rikkaat tienaavat niin paljon ei ei tarvitse käydä joka päivä töissä.
Jos vituttaa lähtevät vaikka italiaan lomalle.
Jos siellä huono sää voi heti lähteä vaikka heti kanarialle.
Samaan aikaan kyselevät miten köyhä kansa on töissä.
Nämä ihmiset kuuluvat Kokoomus ja keskusta puolueesen. Omistavat miljoonia euroja.
Köyhän kansan pikkupomo äänestää näitäitä ökyrukkaita kun on saanut firmalta lainaksi käyttöönsä auton johon hällä ei varaa.
Ei se kuitenkaan tee pikkupomosta ökyrikasta vaikka hänestä tuntuu siltä uuden skodan puikoissa.
Ökyrikas päättää itse milloin tulee töihin.
Päätätkö sinä .
Joten valintasi on SDP
Muidenkin kerrostaloissa elävien puolue - 4747847
Eikös yritystuen vastineeksi pidä yrittää? Ja maataloustuen vastineeksi viljellä maata? Kyllä ne tarpeellisempia aktiviteetteja rahoittavat kuin työttömyystuki, jonka vastineeksi tarvitsee vain olla työtön.
- tuet.pois.kaikilta
Niinpä. Yrittäjät ja maajuhanit yrittää, mutta pankolla loisimiseksi se vaan tuppaa jäämään, koska se ilmainen raha tulee sieltä yrittämättäkin.
- Helppo_homma
Maataloustukea voi verrata pilkkiongintaan. Ei ole väliä tuleeko kalaa vai ei, jokatapauksessa tulee 60000€ tukea vuodessa.
Maataloudessa tukea saa sen mukaan paljonko on pinta-alaa. Eli mitä suuremmalla järvellä pilkkii sitä enemmän saa tukea. Vaikkei kalaa saakkaan tuki juoksee. Pilkkiongintaa ei voi harrastaa kesällä, matakaan ei voi viljellä talvella. Tuet juoksee läpi vuoden. Kairat huolletaan kesällä ja maanviljelykoneet talvella.
Eli koko suomen työllisyys ongelma ratkeaa samalla kaavalla, aletaan vaan pilkki onkijoiksi ja nostetaan 60000€ tukea vuodessa.- typeräVasuriHiljaa
Heheh, miten tyhmä voi joku tosiaan olla?
Maataloustukea saa viljelyyn. Eikö tämä yksinkertainen fakta oikein avaudu?
Luonto päättää, miten se onnistuu. Aivan samoin kuin vasuri päättää miten työnhaku onnistuu.
Vasurihan saa työttömyys-, sosiaali-, asumis-, ym tukia vaikka ei tee yhtään mitään.
Ympäri vuoden vasuri loisii yhteiskunnan kustannuksella imukärsä veronmaksajan kaulavaltimolla. Ja ilman omatunnon tuskia....
Jos maatalouden tuet otetaan pois, niin toki pitää ottaa kaikki vasurienkin tuet.
Sitten ei vasurin tarvitse kateellisena nillittää täällä enää. - kepulien.varasliiga
typeräVasuriHiljaa kirjoitti:
Heheh, miten tyhmä voi joku tosiaan olla?
Maataloustukea saa viljelyyn. Eikö tämä yksinkertainen fakta oikein avaudu?
Luonto päättää, miten se onnistuu. Aivan samoin kuin vasuri päättää miten työnhaku onnistuu.
Vasurihan saa työttömyys-, sosiaali-, asumis-, ym tukia vaikka ei tee yhtään mitään.
Ympäri vuoden vasuri loisii yhteiskunnan kustannuksella imukärsä veronmaksajan kaulavaltimolla. Ja ilman omatunnon tuskia....
Jos maatalouden tuet otetaan pois, niin toki pitää ottaa kaikki vasurienkin tuet.
Sitten ei vasurin tarvitse kateellisena nillittää täällä enää.Onko vasureille jotain ihan omia tukia, kun niistä noin keuhkoat? Tuskinpa.
Olen täysin varma, että kepuloiset saavat täysin samoja tukia kuin muutkin suomalaiset ... siis maataloustukiensa päälle! Eli kepuloiset ovat todellisia loisijoiden eliittiä.
- Riku-Aalto
Vastikkeellinen asumistuki tarkoittaa, että kaikki tuet on maksettava minun tililleni.
- kepulien.varasliiga
Miksi maajuhaneille maksetaan yli 1 000 000€/pv tukiaisia, kun ne vaan makaa pankolla piereskelemässä?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196