Tuas o niät viikonloppu iessä. Mitteepä meinootte touhuta vappaapäävinä, vai joko outte vappaaherroja ? Torilla varmaan käättä rökalehtimässä ja lörtsyjä maiskuttamassa. Rööhtästä passoo torilla, mutta ei p:ja piästää. Hehee.
Voe tokkiisa !
tiälläsitäkirijuutettaan
3160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meekäpoekaha on jo vappaaherra elikkä monvaehheisen ja kunnijakkaan työuran piätteeks eläkkeellä. Eepä tuota paljjoo muuta tullunna tehtyvä ku kirjasttoon veen luvettuja kirjoja ja välillä lämmitin uunija ja saannoo. Ja kävihhän tuota hiihtämässäkkii tuolla järvej jiällä. Niijjotta tämmöstä tiällä.
No nyt on tuassiisa niät se viikonloppu iessä. Uuvvet kujjeet ja metkut mielessä tietennii. Kaapassa käätiin sapuskoo ostammassa mut pilsnerijä eipä ostettukkaa ko siitä tulloop kankkune. Mitä lie vissyä kopattii matkaa. Semmosta tiältä. Kevvättä uotellaan.
Haaskoo pyhänseuttuu sinulle, sinä palstamme valopilikku!