Moi!
Onnistuuko?
Pankki takaa ja takaajat takaa?
Asunto ilman omaa rahaa?
3
236
Vastaukset
- Ei_pankista
Eipä taida enää onnistua, ainakaan jos laina pitää ottaa pankista. Finanssivalvonnan ohjeiden mukaan ostajalla on oltava omaakin rahaa. Sadan prosentin laina täytyy siis hommata jostain muualta.
- MitäVaikeetaTässä
Pankista saa nykypäivänäkin 100% lainotusta asunnoille.
Mutta tämä vaatii muutakin kun tuulenhuuhtoman......
Muutavarallisuutta pitää olla useitakertoja enemmän kuin kyseinen asuntolaina olisi. Eli kykenisi ostamaan kyseisen asunnon helposti säästöillä / kotiuttaminen sijoituksiaan.
Myöskin pankin pitää tuntea asiakkaan talous, rahaa tulee kulkea, laskut on maksettu ajallaan. - paapoja
Ärsyttää te jotka haluatte kaikki heti ja nyt, tietysti muiden takaamana. Säästä ensin se 10 000,00 euroa niin kuin muutkin ihmiset ennen kun edes alat moista löpistä. Eli ei onnistu enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083