Haavisto voittaa Soinin Pressanvaaleissa.

Halusitte tai ette.
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin voittaa. Samoin Kyllönen voittaa. Tosin Soini tuskin lähtee ehdokkaaksi kun edessä on varma ja nöyryyttävä tappio. Joka tapauksessa Soini tai joku muu persujen ehdokas voi voittaa juuri ja juuri krisseleiden ehdokkaan.

Huvittavaa on se kuinka täällä aivan latvalaho pölhöpersu jaksaa hehkuttaa että Janitskista tulee persuille hyvä pressaehdokas. Kyseessä on kaiketi trolli, miten ihmeessä mies joka ei uskalla edes tulla Suomeen voisi olla persujen pressaehdokas?

Äänestä

Helpostikin, kun Haavisto on pressaehdokkaana ja Soini ei ole.
Aika jytkyhän tuo olisikin, jos Soini voittaisi olematta ehdokkaana:D
Kyllä on taas älynvälähdyksiä nuo aloitukset.

Äänestä

Tyhmää on edes äänestää vaaleissa, kun kaikenlaista huuhaa ehdokkaita!

Äänestä

Et kait avaajatollo homoa halua presaksi! Auraa naurismäen aitatolpatkn..

Äänestä
  • Itse en aio äänestää homoa tai heteroa, ihan vain presidentiksi parhaiten sopivaa miestä tai naista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sofunn kirjoitti:

Halusitte tai ette.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu