PALVELUMAKSU

Vaimoni perusti pienen toiminimen ja avasi sille pankkitilin Nordeaan. Tapahtumia verkkopankissa on vain n. 10 kuukaudessa mutta palvelumaksu on 25e kuukaudessa. Järkyttävä hinta!
3144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yrityshinnasto on suolainen. Jopa käteisen talletus maksa, halvinta kun tulee OTTOPlus/TalletusOTTO kanavansa, on jopa heti tilillä.

Äänestä

Tiedoksesi, että toiminimi on aina saman kokoinen, se ei voi olla suuri tai pieni. Ainoastaan sen toiminta voi olla pientä. Vaimo töihin ja itse voit mennä kouluun.

Äänestä

Taas yksi osoitus siitä, että hankittavan palvelun ehdot ja hinnastot kannattaisi lukea ETUKÄTEEN, niin ei sitten jälkikäteen tarvitsisi ihmetellä.

Tai ehkä vaimosi itse luki ja ymmärsi asiat jo ajallaan, mutta sinä nyt vain ihmettelet sivusta asioita jotka eivät sinulle mitenkään kuulu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiskuripankki kirjoitti:

Vaimoni perusti pienen toiminimen ja avasi sille pankkitilin Nordeaan. Tapahtumia verkkopankissa on vain n. 10 kuukaudessa mutta palvelumaksu on 25e kuukaudessa. Järkyttävä hinta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu