Toisesta paskan puhuminen

kavereilleen ja tutuilleen. Mitä rakkautta se on...!?

Mitä omituisempien valheiden keksiminen, itsensä jatkuva ylentäminen kehuminen ja toisen halventaminen.
9374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

.....että sellainen ihminen on todella alemmuudentuntoinen joka nostaa itseään toista/toisia haukkumalla ja nolaamalla. Säälittävä joka ei rakasta ketään muita kuin itseään.

Äänestä

Niinpä! Ja tuollaisen kun jättää elämässä taakse juuri noista syistä, ikinä he eivät voi ymmärtää, että se johtui juuri valehtelusta, itsensä ylentämisestä ja toisten halventamisesta! Luulisi, ettei ole ensimmäinen kerta eikä myöskään viimeinen.

Äänestä

Tai katkeran exän/tuttavan kertomia valheita..
Koska jos oikeasti ajatellaan järkevästi, kuka oikeasti puhuisi paskaa rakastamastaan ihmisestä?

Äänestä
  • Kun tässä ei ole kyse exästä.

    Kuin olisi herännyt syvästä unesta, pyyhkiytynyt sumu silmistä jonka vaikutuksessa näin hänet erilaisena, mukavana ihmisenä

    Äänestä

Aina löytyy ihmisiä, joilla ei ole mitään hyvää annettavaa. Jostain syystä kokevat olevansa riittäviä paskanjauhamisineen ja kyttäämisineen...

Äänestä

Sitä paitsi niillä ihmisillä on ihan kummallinen käsitys siitä, että mitä omituisimmat valheet ja vääristelyt olisivat tuosta vaan anteeksiannetut, kunhan käy vähän feikkaamassa mielistelyä.

Äänestä

Tunteellisen ihmisen tunteilla leikkiminen tuottaa aina joillekin tyydytystä ja näin koen jokaisen ihmisen, jonka itse tunnen ja joka täällä kirjoittelee eikä irl voi asiadta puhua tekevän tahallaan ja satuttaakseen. Ymmärrän paljon ja paljon annan anteeksikin, mutta en tällä tavalla. Joskus pitäisi tajuta, että joistakin asioista voi jäädä elinikäiset arvet.

Äänestä

jos suhteessa paraikaa tai vasta alkanut suhde on luultavasti narsistista kyse, entiset nyt aina jauhaa paskaa se on jätetynkeino selvitä tunteistaan

Äänestä

Huomannut kanssa. Mitä sitten puhuneet, siitä en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seläntakana kirjoitti:

kavereilleen ja tutuilleen. Mitä rakkautta se on...!?

Mitä omituisempien valheiden keksiminen, itsensä jatkuva ylentäminen kehuminen ja toisen halventaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu