Väyrynen ei pääse kunnanvaltuustoon

Keskustan Keminmaan kunnallisjärjestö vaatii varoituksen voimalla Paavo Väyrysen erottamista Keminmaan keskustaseurasta.

http://yle.fi/uutiset/3-9456569

Väykkyhän ei tuollaisiin vaatimuksiin reagoi muuten kuin vittuilemalla takaisin, mutta kunnanvaltuustoehdokkaaksi keskustan listalle hän ei tule pääsemään, sillä kunnallisjärjestö on se, joka ehdokkaista päättää.
10138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Väykyn kapulla on agentteja kepussa. He nousevat esiin vaalien jälkeen. Kepua äänestävät voivat menettää äänensä kapulle.

Äänestä
  • SuPon on otettava selvitykseen nämä epämääräiset keput ja kaput

    .

    Äänestä

Lain mukaan Väyrynen voi perustaa tukiryhmän, jonka listalta hän menee läpi, että heilahtaa.
Puolueen jäsenyyttä ei siis tarvita lainkaan!

Äänestä
  • Olisi hupaisaa ja Väyrysen arvolle sopivaa, että hän istuisi valtuustossa pöydän hämärässä päässä omassa yksinäisyydessään, eikä kukaan reagoisi häneen millään tavalla :D

    Äänestä

  • Aloittaja

    Kunnallisvaaleissa taitaa voida asettua ehdokkaaksi ilman tukiryhmääkin. Ainakin Kansalaispuolueen ehdokkaaksi hän pääsisi ilman byrokratiaa, jos puolue on jo virallisesti rekisteröity. Mutta kysymys onkin siitä, että Väyrynen haluaa kunnallisvaaleissa nimenomaan Suomen Keskustan ehdokkaaksi.

    Äänestä

Oi Paavo haluamme sinusta Helsingin pormestarin. Lienee ainoa virka mihin et ole vielä pyrkinyt. Hae meille tarvitsemme sinua hyvin paljon pormestariksi.

Äänestä
  • Paavo päihittäisi ehdolle tunkevan punaviinipariskunnan (Vapaavuori Sinnemäki) tullen mennen.

    Äänestä

On seperkele jämpti toi väyrykin. Itsekeskeinen traumatisoitunut lappiloinen paska.

Äänestä

Jos tulee vaalitilaisuuteen tänne, niin vittuillakseni kysyn, että vaivaako 81 vielä noin paljon.

Äänestä

"Voiko vitutukseen kuolla????"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


volmari kirjoitti:

Keskustan Keminmaan kunnallisjärjestö vaatii varoituksen voimalla Paavo Väyrysen erottamista Keminmaan keskustaseurasta.

http://yle.fi/uutiset/3-9456569

Väykkyhän ei tuollaisiin vaatimuksiin reagoi muuten kuin vittuilemalla takaisin, mutta kunnanvaltuustoehdokkaaksi keskustan listalle hän ei tule pääsemään, sillä kunnallisjärjestö on se, joka ehdokkaista päättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu