Pakko jo tunnustaa että en alunperinkään hakenut sinusta muuta kuin säännöllistä seksiä ja seuraa iltoihini. Anna kun selitän. Olin todella puutteessa silloin ja itsetuntoni mateli pohjalukemissa, pelkäsin etten kelpaa enää kellekään! Vaikka olen mielestäni keskivertoa paremman näköinen kun silloisen kotikaupunkimme miehet ovat, ja pitempi myös, ei kukaan nainen tuntunut kiinnostuvan minusta muuten kuin juttuseurana. Heitin niinsanotusti täkyjä ympäriinsä ja toivoin että edes joku kiinnostuisi vihdoin minustakin, ja sitten vihdoin... Sinä nappasit kiinni! Sinun kanssasi oli helppo puhua jo heti alusta lähtien ja Itsetuntoni alkoi osoittaa elpymisen merkkejä mitä enemmän olin tekemisissä kanssasi. Nyt piti vaan todistaa sinulle että olin liikkeellä tositarkoituksella, olen pahoillani, en ollut tosissani. Annoin sinun ymmärtää niin että suhteestamme voisi tulla kestävä ja koitin olla sinulle niin hyvä kuin suinkin. Huomasit varmaan kuitenkin nopeasti sen että en oikeastaan välittänyt seurastasi kuin ainoastaan päivän kääntyessä iltaa kohden. Yksinäiset illat saavat minut masentuneeksi ja mietin liikaa elämääni joka on jäänyt vajaaksi niin monella tavalla ja joka olisi voinut mennä paremminkin, minulla olisi silloin pysyvä hyväpalkkainen työ, rakastava kaunis vaimo ja tyttäreni lisäksi suloinen pieni poika jonka voisin opettaa isällisen varmasti ottamaan paikkansa yhteiskunnassa. Sen sijaan olin jumissa pienessä tuppukylässä, tehden työtä jossa minua ei arvostettu ihmisenä eikä työntekijänä ja Itsetuntoni irrallaan kuin vaikean palapelin palaset. Silloin päätin että muutan pois, tänne missä minun on helpompi menestyä ja jossa todennäköisemmin voisin kohdata sen elämäni naisen. Pidin sinut kuitenkin vielä kuvioissa koska sinun avullasi aloin pala palalta saada takaisin miehistä voimaani ja näytin paremmalta peilikuvassani. Vaistomaisesti aloin katsella naisia sillä silmällä enkä olisi kieltäytynyt seksistä jos joku kaunis nainen olisi siihen suostunut. Anteeksi siitäkin. Aloin pikkuhiljaa pitää sinua itsestäänselvyytenä, jonain elävänä seksileluna ja pidin silmäni auki kauniiden naisten toivossa. Olin siis nostanut rimani jälleen niin korkealle kuin arvolleni sopi. Sitten kuvioihin tuli se kaverisi ja.. no sinä muistat hyvin mitä tein ja sanoin. Pyydän sinulta anteeksi sitä kaikkea, en koskaan edes halua tavata sinua kasvotusten sillä häpeän tekojani ja sanojani niin paljon. Tiedä kuitenkin että arvostan sinua ihmisenä nykyään ja haluan että olet onnellinen siellä missä asut, kenen kanssa asutkin. Voi hyvin pelastajani.
Sinä nainen vuodelta 2012
miespyytääanteeksi
13626
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Et oo tosissasi? Et ansaitse onnea. Pyydä anteeksi siltä naiselta. Onneksi ei mulle, mutta paha fiilis tuli silti...
Laita toi kirjeenä hänelle. Hienosti analysoit itseäsi, tekoasi ja sitä miten olet pahoillasi. Olet kasvanut henkisesti ja nyt näet mitä olet menettänyt, mikä voisi olla sun jos olisit panostanut enemmän. Asioista oppii. Pitää vain muistaa miltä se tuntuu. Kaikkea hyvää toivon elämääsi.
En kaipaa sitä naista vaan jotain ihan muuta. Kyse oli vain anteeksipyynnöstä.
Ja hieno anteeksipyyntövielä olikin, mutta se kannattaisi lähettää suoraan sille naiselle. Jos se olisin minä (en todellakaan ole), minä vastaisin, että hienoa kuulla, että olen jonkun elämää ollut nostattamassa parempaan suuntaan. Olen onnellinen puolestasi!
Kiitos vain. En kehtaa suoraan pyytää anteeksi koska petin naisen niin pahasti. Hän kertoi ettei oikein pysty luottamaan miehiin ja että parisuhteessa on sen takia vaikea olla, ja minä tuhosin sen jo syntyneen luottamuksen väliltämme. On paljon parempi että pysyn hänestä niin kaukana kuin mahdollista enkä sekaannu enää hänen elämäänsä.
Haluat siis pestää pois omat synnit. Ei se onnistu.
Jotkut ajattelee, että anteeksipynnöllä voi korjata jotain. Se, mitä olet tyhnyt, aiheutti pahoja sydänhavoja ja se nainen muuttui. ihan varmasti. Kun kerran sellaista tapahtuu, on vaikea sen jälkeen avautua muille paremmille ihmisille!
Olet egoisti ja et ansaitse onnea.
Minua nämä trolliviestit lähinnä ärsyttävät, sillä mielestäni nämä ei ole mitään kivoja pelleilyjuttuja. Ei tarvi olla kummoinenkaan selvännäkijä, että huomaa kuinka täällä joku yrittää yhdistellä viestejä ja vihjeitä ja katsoa josko jollekulle osuisi.
Niin ja piti sanoman ettei kukaan oikeasti voi olla ap:n kaltainen.
Saman pistin merkille. Liioittelu menee niin yli, kauniit naiset ja oman edun tavoittelu ym.
helvetin huono provo, palstan nillittäjätrolli ei ole nyt viitsinyt nähdä pienintäkään vaivaa trollauksensa pykäämisessä.
Hahhahhaa :D
Vaikuttaa provolta kirjoitustyylin perusteella mutta sitä en epäile etteikö miehet ole juuri tuollaisia monet, ehkä vaan eivät sitä myönnä eivätkä ajattele edes omaa käytöstään, eivätkä välttämättä yleisesti loukkaa niin pahasti päin naamaa, avautuvat vaan kavereilleen ym.
Niin että huvitti vaan kun joku kommentoi ettei kukaan ole tuollainen... Minusta tuossa ei ollut mitään ihmeellistä muu kuin tekstin ulkoasu hieman. Miksi ihmiset aina olettaa tietävänsä mitä kaikki muut ovat tai eivät ole, ja jakelevat tuomioita? Minä tiedän varmasti joitakin tapauksia tässä asiassa jotka ovat tuollaista harjoittaneet.
Ei kukaan tervejärkinen kehuskelisi ja reteilisi tuollaisella aloituksella niinkuin aloittaja.