Valoton lentokone taivalla

21.50 Huutjärven yli lensi valoton kovaääninen iso potkurikone (DC3?) ja sitä seurasi helikopteri jossa oli valot. Tietoa mikä kyseessä?
6419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Flight Radar24 mukaan ei alueella koneita silloin. Unta?

Äänestä
  • Jos tiedustelua niin silloin ponderit pimeänä...

    Äänestä

Ryssän desanttien kone siellä lenteli.

Äänestä

Laittakaa puomit.

Äänestä

Etsivät sitä pyhtään lentokenttää.

Äänestä

DC-3 ei lentele vielä, on talviteloilla vaasassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aseetesiin kirjoitti:

21.50 Huutjärven yli lensi valoton kovaääninen iso potkurikone (DC3?) ja sitä seurasi helikopteri jossa oli valot. Tietoa mikä kyseessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu