Täällä 31vuotias ikisinkku mietiskelee löytyisikö tästä sitistä jonkunlaista juttuseuraa,omat kaverit ovat vuosien mittaan kadonneet ja miun maailmankatsomus,elintapa ja näkemykset luoneet suurehkon raon jäljelläoleviin.
Vaikka otsikko voi muuta viitata,tarkoitus ei ole etsiä Mensan jäseniä tai kvanttiteorian taitavia pelkästään, vaan lähinnä tutkiskelen löytyisikö täältä järkeviä ihmisiä (minun mielestäni järkeviä, koska kaikki on subjektiivista), esimerkiksi ihmisiä joiden elämä ei pyöri materialistisen tai popularistisen elämäntavan ympärillä, ja jotka ymmärtävät miten huonosti meijän pikkusella planeetallamme asiat on ja niin edelleen.
Itse koitan kovasti harhauttaa itseäni esimerkiksi pelaamalla, ettei tarvitse masentua liiallisen ajattelun takia. Miun elämällä ei oo minkäänlaista suuntaa, koska en juurikaan ole kunnianhimoinen eikä raha meinaa mitään, joten olen siis nykykäsityksen mukaan epäonnistunut yksilö,koska tarkoitukseni ei ole kuluttaa,lisääntyä tai tuottaa tarkoituksetonta paskaa luonnonvaroista joita käytetään nyt jo enemmän kun mitä ne uusiutuvat.
tietty koitan olla tuputtamatta omaa näkemystäni muille liikaa, koska en halua pelata shakkia pulujen kanssa.
mutta pointtihan siis oli, että uudet tuttavuudet ja ehkä jopa mahdolliset ystävät, kelpaisivat, ja edeltävä novelli oli esittely johon toivon mukaan joku voisi samaistua edes hieman.
pointti ei siis ollut se että kaikki ovat lampaita ja minä olen ainut ajatteleva olento maan päällä, kaikki muut ovat väärässä ja alempia elämänmuotoja.
trollailuun,provosointiin sekä SJW-touhukommentteihin vastailen vain jos minulla on erityisen tylsää.
Kiitos ja anteeksi.
Löytyisikö täältä paikallista "älyllistä" seuraa?
Friiqi
8
300
Vastaukset
- karrikosesiinä
Oletko mies vai nainen?
Ja kirjoituksesi perusteells melkein voisin arvata kuka olet ;)- Friiqi
ei ole kari siinä, mutta miespuolinen olen jos se nyt asiaan vaikuttaa suuntaan tai toiseen :)
- olkoononnikanssasi
Vaikuta mielenkiintoiselta ihmiseltä! Toivon Sinulle kaikkea hyvää, aurinkoista kevättä ja paljon ajattelevia ystäviä!! Itse olen liian vanha ottamaan yhteyttä!
- Friiqi
kiitos ja hyvää kevättä itsellesikin
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201301
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1221163Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä481133- 1381013
- 99853
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten317802Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82714Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54636Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49619Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592