Poikaystävällä vaikeaa laueta

Turhautunut_tyttöystävä

Hei!
Olen ollut poikaystäväni kanssa yhdessä noin 4 kk ja olemme harrastaneet seksiä useita kertoja. Ongelmana meillä on vain se, että poikaystäväni ei ole vielä kertaakaan lauennut seksin aikana. Olen yrittänyt tukea häntä ja vakuuttaa että kaikki on hyvin. Silti minua alkaa nyt jo vähän turhauttaa tämä tilanne.

Poikaystäväni (19 v., minä itse 20 v.) omaa melko kookkaan peniksen (joutuu käyttämään tavallista isompia kondomeja, koska normaalit ovat liian tiukkoja), eli ongelma ei johdu ainakaan siitä, että hänellä olisi liian pieni penis. Poikaystäväni on ympärileikattu ja olen kuullut että se voi aiheuttaa tuntoherkkyyden heikentymistä. Tähän kun lisää vielä kondomin päälle, niin tuntoherkkyys on varmasti vielä entistäkin heikompi. Poikaystäväni mukaan hän ei masturboi kovin usein, mutta pystyy laukeamaan silloin.

Yritän seksin aikana tyydyttää häntä niin hyvin kuin pystyn, yhdynnän lisäksi suulla ja käsin. Poikaystäväni kehuu, että kaikki tuo tuntuu todella hyvältä ja hän selvästi saa suurta nautintoa, mutta hän ei silti kykene laukeamaan. Pitkittynyt yhdyntä alkaa usein tuntua minusta epämukavalta, koska hänen peniksensä alkaa hiertää sisälläni, mistä johtuen en kykene jatkamaan siihen asti että hän mahdollisesti voisi saada siemensyöksyn.

Olen tästä johtuen harkinnut e-pillereiden hankkimista. Ehkä se voisi auttaa, kun poikaystäväni ei tuolloin tarvitsisi käyttää aina kondomia, joka heikentää tuntoherkkyyttä entisestään. Olisi hyvä kuitenkin tietää, jos tämän ongelman voisi ratkaista jollain muullakin tapaa.

Onko muilla ollut vastaavanlaisia ongelmia ja millaisen ratkaisun olette löytäneet siihen?

5

750

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olipatoinenkin

      Olen kylläkin 5 kymppinen kaveri ja minulla tuo sama ongelma ollut koko ikäni,pari avioliittoakin mennyt karille ym muut seurustelut.Tuntoaistiin liittyy minulla vaikkei ole mitään leikattukaan ,toinen mikä voi minulla aiheuttaa laukeamattomuutta niin kasvoin kodissa jossa ei saanut näyttää mitään seksiin viittaavaakaan,piti mm osata psyykata sillai et ei varmaan ollut aamuerektioita ym, itselläni johtuu ehkä näistä enemmän kun vieläkin pelkään alitajuisesti noita tilanteita kun pitäisi alkaa"hommiin".Kysy ettei taustalla ole tämmöistä ollut?Minulla ainakaan lääkärit eivät ole ottaneet tosissaan tätä,no viagraa kyllä työntäneet mutta sehän vie viimesetkin tunnot.

    • tosi_outo_nimimerkki

      Moi.

      Itselläni oli samanlainen ongelma popsiessani masennuslääkkeitä. Ongelma poistui lopettamalla lääkkeiden syömisen joka tosin itsessään oli ongelmallista.

      Joka tapauksessa, pyydä poikaystävääsi hoitamaan laukeamisen itse. Hienotunteisempi ilmaisu tosin saattaa olla paikallaan. Hyvällä tuurilla voit oppia miten häntä parhaiten tyydytetään mutta eipä tuollainen aktin lopetustaktiikkakaan mikään huono ole. Siitä voi kehitellä variantteja, kokeilkaa vaikka molemmat hoidella itseänne yhdessä.

      Jonkinlaisen liukkarin käyttö voisi myös olla paikallaan mikäli sitä ei ole kokeiltu, ihan käsihommissa siis. Esinahan omaavana tuo on totta mutta kuulemma kahta tärkeämpää jos se puuttuu.

      Tulee vähän sellainen tunne että ette välttämättä kommunikoi erityisen hyvin, kaveriasi saattaa ehkä nolostuttaa. Asioista ihan oikeilla nimillä ja rehellisesti puhumalla voi saada ihmeitä aikaan, mutta se on aina suhteen alkuvaiheessa hankalaa ja ainakin itselläni nuorempana (eli teidän ikäisenä) tuntui vaikealta. Ja joskus vieläkin.

      Lopuksi pitää vielä mainita että siinä vaiheessa kun laukeamisesta on tullut suuri lopputavoite ei seksi enää ole kovin hauskaa. Jätän usein itse väliin jos partnerini on jo saanut kicksinsä.

    • jatkakaa_harjoituksia

      Miespuolisena arvelisin, että kondomin aiheuttama tunnottomuus kondomin rullaosan aiheuttama kiristys penikseen suorituspaine muodostavat riittävän esteen orgasmin saamiselle. Jos vain mahdollista, niin e-pillerit liukuvoiteen kera voisivat olla ratkaisu ongelmaan.

    • sexguru

      Hyviä ehdotuksia ongelmaan. Ensinnäkin, esileikki auttaa kiihottumaan, siirtykää yhdyntään vasta kun miehen kiihotustila alkaa olla pakottava. Kiusoittelua suulla, hyväilyjä, anna silmänruokaa, kosketuksia, hyväilyjä, välillä vaikkapa imaisuja kalulle.. Näytä miten hyväilet itseäsi, keskustelkaa millainen häntä kiihottaa erityisesti ja toteuttakaa fantasioitanne..

      Kun sitten kihelmöi ja kalua pakottaa, touhutippoja alkaa ilmaantua, sinun on aika pukea seksikkäin ottein kumipuku kalulle.. Sivelyitä kiveksille samalla.. Kun sitten kalu on kolossa, ei heti nopeaa jyystää, vaan hidasta vahvaa liikehdintää, supistat pilluasi joka ulosvedolla, rentoutat sisään työntyessään. Sopivassa asennossa voit sivellä kevyesti kiveksien ja anuksen välistä.. Kun alkaa kaveri huohottaa, on aika hieman kiihdyttää tahtia.. Intensiivisyys vie varmemmin perille kuin nopeus. Myös oma ääntelysi ja kommenttisi helpottaa miehen laukeamista, aah, juuri noin, jatka, kohta tulen, aah, ooh, ...

      Jos kaveri on katsellut pornoa omatoimiseksissä, mikä estää kokeilemasta samaa kimpassa?

      Kokeilkaa joskus myös niin, että hän masturboi nähtesi, jos onnistuu nähtesi saamaan, voi onnistua helpommin naidessakin. Samalla voit oppia, miten juuri hänet viedään perille.

      Liukkaria kehiin jos alka kitka haitata ja paikkasi kestää pidemmänkin session.

    • Tuo tuntoherkkyys, siis sen puute, on kyllä yksi iso tekijä tuossa laukeamiskyvyttömyydessä.
      Ja toinen aika iso vaikute on kyllä ujous. Olette kuitenkin olleet vielä suht vähän aikaa yhdessä ja kyllähän tuo laukeaminenkin on vähän sellainen juttu, mikä voi olla ongelmallista ujouden takia. Voi kuulostaa hassulta, mutta siinä on pointti.
      Itsekin olen hieman ujosteleva ollut joka suhteessani. Yleensä saan kyllä hyvin erektion jo eka kerralla(joskus tosin ei ole onnistunut parilla ekalla yrityksellä), mutta sitten tuo on ollut se toinen varma merkki siitä, että ujostelen vielä. Eli en meinaa pystyä laukeamaan. Muutama tyttöystävä tästä vuosien varrelta on ekoilla kerroilla kysynytkin suoraan, että ujostelenko mä noin paljon, etteivät meinaa saada mua laukeamaan.
      Mutta kokeile vaikka juuri tuota pillerien hankkimista. Se voisi ainakin hieman edesauttaa asiaa, kun poikaystäväsi tuntee sinut kunnolla.
      Itse ainakin laukean helpommin ilman kortsua, kun tunnen naisen lämmön ja kosteuden iholla. Kortsun kanssa pimppa tuntuu vain sellaiselta "niljakkaan" liukkaalta..:/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      63
      1014
    2. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      140
      819
    3. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      420
      687
    4. 62
      621
    5. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      37
      604
    6. Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta

      Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.
      Ikävä
      70
      549
    7. Salassapito ja kunnan hommat

      Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h
      Hyrynsalmi
      13
      549
    8. Milloin mies aloitetaan

      Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.
      Ikävä
      32
      498
    9. En enää mies ikävöi sinua niin paljon

      Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik
      Ikävä
      51
      483
    10. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      90
      472
    Aihe