Koiranluut vaihtoon

Sanoi katsastusmies. Kannattako ko. osat ostaa uutena vai käytettynä halvemmalla romikselta? Entä akku sitikkaan?
6302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuluvat osat ennenkaikkea on syytä hakea romikselta, niin koiranluut kuin akkukin sillä koskaan ei tiedä milloin se käytetty mutta melkein uuden hintainen tulee samaan jamaan kuin osa jonka tilalle se tuli.

Äänestä

Uutena ne kannattaa ostaa. Ei maksa paljon.

Akunkin saat motonetistä (tai muusta kaupasta) muutamalla kympillä.

Äänestä

"Koiranluut" ovat halpoja kulutusosia.
Asennus maksaa osia enemmän.
Väljät tuet syövät takarenkaat nopeasti loppuun...

Äänestä
  • Vaihdoit aihetta lennossa.

    Koiranluut ja pyöräntuenta on kaksi eri asiaa.

    Äänestä

Romikselta tietysti. Kaikki säästö on aina kotiin päin.

Äänestä

Lihakauppaan kysymään koiranluita - kyllä Väiski neuvoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perspiranttipantti kirjoitti:

Sanoi katsastusmies. Kannattako ko. osat ostaa uutena vai käytettynä halvemmalla romikselta? Entä akku sitikkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu