Pollisi tunkeutui Suomi-Maidan leiriin aamuyöstä

Paavonsuojeluksessa

ja pidätti syyttömän Marcon kun meni katsomaan kuka leiriin on tunkeutunut ja valaisi taskulla poliisia ja sitten lähdettiin putkaan,kuinka mahtaa olla Paavo Arhinmäen suojelelussa olevan leirin kanssa saavatko rikolliset jatkaa lieriä .

22

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ryssä.selliin

      WHITTU PIDÄTETTIIN SYYNTAKEENTOMANA, KUN OLISI HALUNUT JATKAA PUTIN- HATTUNSA LIERIÄ.

    • Suvakkipoliisit

      Kun poliisi ei saa Janestkia kiinni täytyi ottaa mielivaltaisesti edes yksi kiinni näin toimii suvakkipoliisi tämänpäivän Suomessa.

      • ilja.pääsee.suomeen

        Korkein oikeus ei kumonnut Janutskinin pidätysmääräystä. Ilja pääsee siis vihdoin Suomeen :)


    • Pelottaako

      Muualta tästä ei saa tietoa kuin Mv-lehdestä,miksi media vaikenee ?

    • Uutisointia

      Nyt oli viimeinkin juttu iltalehdessä kun kaksi vastarintaliikkeen jäsentä oli pidätetty.

    • Hengessämukana

      Kaikki kannustus heille ja menkää katsomaan jos pääsette.

    • näin.todellisuudessa

      Poliisi on eilen 16.2. tehnyt päätöksen siitä, että Kiasmalla ja Lasipalatsilla jo viime perjantaista jatkuneet mielenosoitukset tulee siirtää vaihtoehtoiseen paikkaan. Päätös perustuu siihen, että mielenosoituksista oli alkanut aiheutua alueelle kohtuutonta haittaa ja häiritsi sivullisia toimijoita. Alueelta tuli valituksia mm. liikennehäiriöstä, savuhaitoista ja melusta. Lisäksi kokousrekvisiitaksi hyväksyttyjä telttoja oli käytetty majoitusluonteisesti.
      Turvapaikanhakijoitten mielenosoituksen järjestäjä sopi poliisin kanssa uuden kokoontumispaikan Rautatientorille. Myös muista kokouksen järjestelyistä sovittiin hyvässä yhteistyössä.
      Paasikiven aukiolla ollut vastamielenosoituksen järjestäjä ei noudattanut poliisin antamaa päätöstä. Poliisi on aikaisin aamulla 05.50 määrännyt kokouksen päättymään, koska kokousta järjestettäessä on toimittu olennaisesti lainvastaisesti. Paikalta on poistettu kahdeksan henkilöä. Kaksi henkilöä jouduttiin ottamaan kiinni. Yhtä henkilöä epäillään virkamiehen väkivaltaisesta vastustamisesta.

      • kuularuisku

        epäillään virkamiehen väkivaltaisesta vastustamisesta? häh


    • Rautatientorille

      Tänään on klo 18 on Suomi Ensin-porukan mielenosoitus Rautatientorilla. Menkää mukaan ketkä pääsette.
      Itse luen tapahtumista tietoa Maahanmuutto- ja maailman menoa-palstalta.

      • mene.ihmeessä

        Mene sinä ihmeessä sinne, muutenhan se järjestäjärassukka jää ihan yksin :)


    • Mikämikämättää

      Ja MV-lehdestä tietenkin jollei tätä lehteä olisi mistä olisimme voineet tietää koko tapajtumasta että suurin kiitos lehdelle.

      • Rajalle.rautaa

        Kuka lukee Moskovan Valheita? Ei ainakaan kunnialliset suomalaiset.


    • Marcoonloistojätkä

      Nyt tapahtuma saa julkisuutta meilläkin ulkomailla on tapahtuma herättänyt kiinnostusta ja nyt on pakko valtamedian otettava kantaa tähän polttavaan ongelmaan .

      • voit.olla.rauhassa

        Voi voi. Oikea media on jo aikapäiviä ottanut kantaa tähän polttavaan ongelmaan. Natsit on tuomittu hyvin laajalti.


    • Kylläuusnatseille

      UUsnatsit eivät ole syyllistyneet mihinkään väkivallantekoon mutta vasurianarkistit särkevat ja tuhoavat julkista omaisuutta onneksi kodinturvajoukot tulevat siinä vasurit vapisevat hhhhe.

      • rajakit.on.tyhmiä

        "UUsnatsit eivät ole syyllistyneet mihinkään väkivallantekoon"

        Eikö rajakki todellakaan tiedä mitään?

        Suomessa uusnatsi tappoi Rautatientorilla.
        Ruotsissa uusnatsit räjäyttivät kolme pommia, yksi vakavasti loukkaantunut.
        Saksassa uusnatsit murhasivat ainakin 10 ihmistä.

        Tässä vain pieni osa uusnatsien rikoksista.


      • eikä.tässä.kaikki

        Vallankumousplutoona jätti bajamajallisen sitä ihtiään keskelle Paasikivenaukiolle.


      • dfgbv
        rajakit.on.tyhmiä kirjoitti:

        "UUsnatsit eivät ole syyllistyneet mihinkään väkivallantekoon"

        Eikö rajakki todellakaan tiedä mitään?

        Suomessa uusnatsi tappoi Rautatientorilla.
        Ruotsissa uusnatsit räjäyttivät kolme pommia, yksi vakavasti loukkaantunut.
        Saksassa uusnatsit murhasivat ainakin 10 ihmistä.

        Tässä vain pieni osa uusnatsien rikoksista.

        Kannattaa pysyä totuudessa. SVL:n jäsentä ei oikeudessa tuomittu taposta.

        Sen sijaan Kajaanissa kaksi matua ryöstömurhasi kantasuomalaisen. Puotilassa matu tappoi suomalaisen vanhuksen.


      • rajakit.on.tyhmiä
        dfgbv kirjoitti:

        Kannattaa pysyä totuudessa. SVL:n jäsentä ei oikeudessa tuomittu taposta.

        Sen sijaan Kajaanissa kaksi matua ryöstömurhasi kantasuomalaisen. Puotilassa matu tappoi suomalaisen vanhuksen.

        Sanotaan sitten "otti hengen pois". Meidän normaali-ihmisten kielellä "tappoi".

        Kyllä noita uusnatsien rikoksia vaan näyttää löytyvän, nuokin ovat vain esimerkkejä.


    • Harhojanäet

      Palstapölhö on taas ottanut liian ison annoksen hullunlääkettä uusnatsit eivät ole tappaneet ketään olet harhoissasi ja jokainen tällä palstalla tietää sen -

      • koskeeko.totuus

        Saksan uusnatsimurhiksi (saks. NSU-Morde) kutsutaan Saksassa vuonna 2011 paljastunutta uusnatsien tekemää murhasarjaa, jossa oli yhteensä 10 uhria.

        Nationalsozialistischer Untergrund (NSU) -niminen ryhmä murhasi vuosien 2000–2006 aikana kahdeksan turkkilaistaustaista ja yhden kreikkalaistaustaisen siirtolaisen sekä vielä vuonna 2007 22-vuotiaan saksalaisen naispoliisin. Murhasarja paljastui marraskuussa 2011, kun kaksi ryhmään kuulunutta miestä tappoi itsensä epäonnistuneen pankkiryöstöyrityksen jälkeen Eisenachissa. Neljä päivää myöhemmin poliisi pidätti vielä murhiin osallistuneen naisen.

        Murhia tehtiin eri puolilla Saksaa yhteensä seitsemässä kaupungissa ja kuudessa eri osavaltiossa. Murhien lisäksi NSU teki ainakin 14 pankkiryöstöä, joilla se rahoitti toimintaansa.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      92
      1949
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      278
      1781
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      308
      1584
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      1460
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      92
      1053
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1007
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      987
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      978
    9. 67
      954
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      941
    Aihe