Hei,
Mieheni käy säännöllisesti (noin 3kertaa viikossa) yhteisellä tietokoneella Seksi chatti sivustolla. Onko teidän mielestänne tämä pettämistä? En ole ottanut asiaa vielä esille, mutta ajattelin kysyä täältä ensin mielipidettä.
Hän käy tälläisellä sivustolla kuin http://www.wikisexlive.com ja siellä hän chattaa aina yhden tietyn naisen kanssa. voiko olla myös mahodollista että hän mahdollisesti tapaa myös tämän naisen joskus oikeassa maailmassa?
Mieheni käy säännöllisesti (noin 3kertaa viikossa) yhteisellä tietokoneella Seksi chatti sivustolla. Onko teidän mielestänne tämä pettämistä? En ole ottanut asiaa vielä esille, mutta ajattelin kysyä täältä ensin mielipidettä.
Hän käy tälläisellä sivustolla kuin http://www.wikisexlive.com ja siellä hän chattaa aina yhden tietyn naisen kanssa. voiko olla myös mahodollista että hän mahdollisesti tapaa myös tämän naisen joskus oikeassa maailmassa?
Vastaukset 8
Vanhimmat
terve tanja! olen mies ja ollut onnellisesti avioliitossa kohta 10 vuotta. meillä on emännän kanssa pelisäännöt tuosta samasta aiheesta laadittuna. hän on antanut minulle luvan käyttää nettikamera palveluita, kunhan en käytä siihen yhteisiä rahoja tai tapaa ketään henkilökohtaisesti. en usko että miehesi tulee koskaan tapaamaan hänen nettikumppaniaan kasvotusten, sillä kameratytöt ovat lähes poikkeuksetta ulkomaalaisia, ja toiseksi seksichattaaminen on eräänlaninen fantasia joka halutaan pitää pelkässä virtuaalitodellisuudessa. suosittelen ottamaan asian esille. meillä ainakin kaikki sujuu ongelmitta ja pakko myöntää että saan chatista paljon virikkeitä ja haluja, joita sitten toteutan vaimoni kanssa makuuhuoneessa. hän on tyytyväinen ja minä olen tyytyväinen!
olisi mukava kuulla myös muiden pariskuntien kokemuksia?
En ymmärrä minkälaisen naisen kanssa oikeen olet. HUHU
onneksi en ainakaan tuollaisen tiukkapipon. HUHU
Ongelma on siinä, että toinen toteuttaa luonnollistakin luonnollisempaa tarvettaan, josta saatat olla mustasukkainen.
Mustasukkaisuus on vähänäkin haitallista, mutta jos se pysyy edes siedettävissä rajoissa, voidaan elää yhdessä. Puolisoitten välinen erimielisyys ei ole väärinkäsitys, kuten psykologistit väittävät, vaan ihan geneettinen eturistiriita. Ristiriidan suuruus määräytyy sillä, miten voimakkaat geenimuunnelmat puolisot ovat sattuneet perimään.
Jos suinkin pystyt olemaan tekemättä mitään, on parempi. Tietysti sinulla on myös tasapuoliset oikeudet toteuttaa omia tarpeitasi halusi mukaan.
Itse olen vaimoni kanssa päätynyt siihen, että vahvistamme yksityiskohdin toistemme fantasioita. Vaimoni nauttii, kun kuvailen, miten eräs erityisen miellyttävä mies nuolee hänen vittuaan ja työntää sinne kyrpänsä. Vaimoni tietää, että olen määrättömän kiinnostunut tyttöjen sukupuolielimistä ja onkin järjestänyt monta kertaa suloista saunaseuraa, katselua ilman yhdyntää.
Tsemppiä teille. Tehkää fantasioistanne myös yhteisiä. :-)
Ei ole väärin kun juttelee netikassa. Ellei sitten ala tälle juttu kaverille ehottelemaan mitään sellaista mikä voisi pistää suhteene totaalisesti vaakalaudalle. Siihen asti hän voi jutella aivan vapaasti. Kysy itse rehellisesti kumpaniltasi. Mitä hän ajatelee. Ettei tule väärin käsitykiä. Voihan sitä yhdessä miettiä jotain yhteistä kimpakivaa. Mennä ulos katsella kauniita maisemia. Kävellä yhdessä ja jutella nettissä olemisesta yhteisellä koneellanne. Ostakaa kumpanille oma kone. Niin ei tuu niitä väärin käsityksiä. Ellei tämä juttukumppani ehottele petipuuhia. Juttelette siitä sitten juurta jaksaen. Ennenkö tapahtuu mitään väärin käsityksiä. Voitte pyytää tämän naisen kotiin kuksumalla. Niin voitte jutella seuralaisen kanssa miten voitte yhdessä sopia netikass jutustelun jatkamisen.
eikai tuossa mitään pahaa oo jos netissä vaan pyörii
Eipä noita oikein voi tavata reaalimaailmassa kun ovat yleensä ulkomaaneläviä. Mutta kivoja ja vaarattomia käteenvetokohteita, noista kun ei tartu mitään. Jos ei sitten koneeseen virusta.
Jos nainen ymmärtää antaa, niin miehen seksisivuilla käyminen on omituista.
Jos pihtaat, niin sitten mies käy varmasti sivuilla.
Jos pihtaat liian pitkään, niin mies käy naapurissa.