paskaaa!!!

onko kuopiossa koiravero? jos ei, pitäisiköhän olla? pitäisiköhän se käyttää paskankerääjän palkkaamiseen? täällä nimittäin HUKKUU PASKAAN! ja missä ei ole paskaa siellä on kusta!

vastuullisia ja lemmikkiensä jätökset kerääviä ihmisiäkin tietty on mutta ei paljon auta kun suurin osa paskan määrästä päätellen jättää skeidat lojumaan vaikka keskelle jalkakäytävää. JOKA PAIKKA TÄYNNÄ PASKAA SAATANA!
22278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat
  • alotus onkin jonkun rovokaatio.Ei mitää muuta.Ohan tuo yksinkertaanen ihminen.

    Äänestä

Hukkaan meni nekin rahat silloin kun koiraveroa perittiin.Ei palkattu yhtä ainoaa pökäleitten kerääjää niillä rahoilla.

Äänestä
  • lisää pökäleitä tuli kyllä, käveleviä sellaisia......

    Äänestä

Koirat vittuun kaupungeista
Suomalaiset vittuun suomesta

Äänestä
  • Rasistiset viestit ja rasistiset ilmaukset ovat Suomi24:n keskusteluissa kielletty.

    Äänestä

Paskaa on sulla housussa ja koko juttu on paskaa.
PAskalla ihmisellä paskat jutut ,paska mikä paska

Äänestä

Niin koiraihmisiä ei paska haittaa kun elävät paskassa
Mitä koiraihmiset sanoisi jos minä paskosin ja kusisin heidän väylillee - varmaan ne vähä-älyiset ehdoittaisi ensin paskaveroa ja sen jälkeen pusseja minulle taskuun, mutta kun en käyttäisi niitä kuten ei käytä,koiranomistajatkaan, niin ne tottuisi vain paskaan ja kaikilla olisi asiat taas hyvin ja paskaa riittäisi ...

Äänestä

Ehdotan että joku perustaa koiranpaskakyttääjä.fi sivuston ja sinne lisätään kuvat koirasta ja taluttajasta kun paskovat lasten leikkikentille j apyöräteiden varteen.
Minä voisin jopa maksaa siitä että saisin katsoa kyttäyskanavaa.
Tai sitten perustetaan suojelujoukot ja nahkaliivit päälle ja kulkemaan katuja pitkin pussit kädessä, mutta pitäiskö se tavara hieroa talutajan naamaan vai kurkusta alas?

Äänestä
  • Tämä olisi hyvä mutta pitäisi saada anonyymiksi koska jos julkaisee kuvan niin ei saisi jäädä jälkiä kuka otti sen

    Äänestä

Koiraverolla ei ole mitään tekemistä paskaveron kanssa! Koiranomistajat ilmeisesti ovat tottuneet paskaan niin ei heitä haittaa paska portailla tai pihassa

Äänestä

Koiraveron nimeksi ilmastovero. Koirien jättävä hiilijalanjälki on aivan liian suuri.

Äänestä
  • Selväksi tuli, olet selvästi kissaihminen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Selväksi tuli, olet selvästi kissaihminen.

    Kissoille vero myös.

    Äänestä

Vaan Valkeisenlammella koiran kusesta keltaiset! On aika saattaa koirasyylliset vastuuseen! Kusi ja pökäleet virtaa lampeen kalat kärsii ei voi uida ahistaa nitrot ei auta! Ehdoton kielto koirille!

Äänestä

Kaikki talaven koirankikkareet tullee essiin kun tullee kevät. Siinä on kiva sitten istuva Valkeisenlammen rannalla penkillä ja ottaa repusta essiin pergamentissä olevat ruis-voileivät joiden päällä on paksulti aitoo voita ja tönkkösuolattuja muikkuja, sekä vanahassa pöytäviinapullossa punaista maitoo ja pullo on villasukassa. Evväät olis hyvät mutta kaiken pilloo koiran killareet jotka lemuaa kevätauringossa

Äänestä

Samalla sitten erityisen suuri vero noille "mäyräkoiran" nahkoille, koska ihmettelen kun jaksetaan kantaa täytenä, mutta heti tyhjänä jää usein siihen missä satutaan lojumaan...
Tupakan natsoille myös erityisvero joka askiin esim. 50 euroa ...

Äänestä

Koiravero takaisin.

Äänestä

Kansalaisaloite keräisi hetkessä 50t ääntä koiraveron puolesta.

Äänestä

Miksi Kuopiossa tuhlataan varoja viemäriverkostoon kun ilmankin
pärjätään. Ainakin koiraihmisten mielestä . . .

Äänestä
  • Moni on torilla tullut puhumaan kun keskustassa ei ole rakennettuna koirien ulostusaluetta, vaikka monella on koira tai montakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Moni on torilla tullut puhumaan kun keskustassa ei ole rakennettuna koirien ulostusaluetta, vaikka monella on koira tai montakin.

    Koirien tarvepuistolle olisi tarvetta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


paskaaaaaaaa kirjoitti:

onko kuopiossa koiravero? jos ei, pitäisiköhän olla? pitäisiköhän se käyttää paskankerääjän palkkaamiseen? täällä nimittäin HUKKUU PASKAAN! ja missä ei ole paskaa siellä on kusta!

vastuullisia ja lemmikkiensä jätökset kerääviä ihmisiäkin tietty on mutta ei paljon auta kun suurin osa paskan määrästä päätellen jättää skeidat lojumaan vaikka keskelle jalkakäytävää. JOKA PAIKKA TÄYNNÄ PASKAA SAATANA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu