Trustpilot in kautta jos arvostelette kokemuksia netttiostoskokemuksista niin voitte joutua painostuksen kohteeksi. Trustpilot yrittää kääntää painostamalla negatiiviset asiat nettikeskusteluissa piiloon. Trustpilot saanee palkkionsa juuri tästä toiminnasta kääntämällä negatiiviset kokemukset kauppiaan eduksi. Nettikaupat ovat ilmeisesti tästä syystä Trustpilotin asiakkaita. Eli parempi olla liittymättä trustpilottiin tai vastaaviin ellei halua lähettää omalla henkilötunnuksilla dokumentteja rahtikirjoista ja muista asiakirjoista........
Trustpilot arviointi pyllystä
22
11480
Vastaukset
- voivee
Juuri näin; Trustpilot karsii pois kaikki negatiiviset arvostelut. Negatiivisen arvostelun julkaistuasi alkaa mahdoton sähköpostipommitus ja lopulta negatiivinen arvostelusi poistetaan kaikesta perustelustasi huolimatta. Trustpilot on täysin yritysten maksama huijaussivusto.
- Anonyymi
Miksi näin kirjoitetaan. Kenenkä asialla olet, tulee mieleen tästä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi näin kirjoitetaan. Kenenkä asialla olet, tulee mieleen tästä?
Varmaan asiakkaan itsensä kannalla olen kokenut saman ihan itse. Joten ei ole puolueeton truspilot
- Kartika
Näin näyttää olevan!
- Anonyymi
Yritin kommentoida surkeaa epoq keittiö kokemustani, mutta hämmästyksekseni huomasin että aiempi asiallinen ja positiivinen Cellbes ostokokemukseni oli poistettu. Mitä hyötyä tästä Trustpilotista on jos jokainen saa poistaa minkä tahansa arvostelun?!
- Anonyymi
Trustpilot kiristää omituisella toiminnallaan yrityksiä maksamaan arvosteluista. Ihan härski firma.
- Anonyymi
Onko Suomessa jotain toista vastaavaa kuin Trustpilot? En löydä muita vaikka kuinka etsin... :(
- Anonyymi
Kiitos, lähdin pois Trustpilotista. Varmaan Antikristuksen (antikristuksen) harhautus.
- Anonyymi
Antikristus yksi alle Jumalan ei rahtikirjaani saa. Aarteeni se rahtikirja on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antikristus yksi alle Jumalan ei rahtikirjaani saa. Aarteeni se rahtikirja on.
Vaimoni haukkui minut äsken, en ymmärrä ituhippejä,nitä on juuri nyt telkkarissa. Perkele, olen melkein diplomi-insinööri ja joudun pakosti tekemään kirjoitus- ja kielioppivirheitä etten paljastu ja paljasta itseäni.
- Anonyymi
Sama kokemus täällä
- Anonyymi
Jep, Trustpilot ryhtyi vaatimaan, että kerron yritykselle kuka olen ja mikä on tilausnumero. Nope. Poistin sitten arviointini ja tilini, mutta näköjään oma poisto ei deletoi arvostelua suoraan.
- Anonyymi
Täysin huijari joko Trustpilot. Hiostusta ja painostusta, että arvostelua muutettaisiin parempaan päin.
Uhkailua arvostelun poistolla, jollei suostu edestakaisin pallottelemaan sähköposteilla heidän kanssaan.
Todennäköisesti vahvat maksajat nuo heidän asiakasfirmat, luvattu ehkä, että mepä saadaan firmastanne 4,7 / 5 arvostelut aikaan, vaikka firmanne onkin ihan kelvoton oikeasti. Me katsos poistetaan negatiiviset arvostelut.
Eli kannattaa miettiä, paljonko antaa kyseiselle sivustolle painoarvoa omissa ratkaisuissa.
- Anonyymi
On tietysti ihan kohtuullista ja oikein, että hyvin negatiivisten arvostelujen kirjoittajien henkilöllisyys halutaan tietää. Muussa tapauksessahan kuka tahansa voisi kirjoittaa millaisia haukkuma-arvosteluja vain esimerkiksi pahimmasta kilpailijastaan.
Itse en ole koskaan joutunut sensuurin uhriksi Trustpilotissa.- Anonyymi
Yhdentekevää, mitä kirjoitetaan anomyymeinä. Ikinä ei kannata laittaa sentin vertaa painopa anonyymikirjoituksiin. Muutenb, tuo viimeisin Anonnyymi oli tietenkin Trustpilotin edustaja, oletusarvoisesti.
- Anonyymi
Minua ainakin epäilyttää, että esim Fruugo n Trustpilot rating on yli 4.
Ostin sieltä pojalleni Logitech G502 - hiiren ja Turkista lähetettiin halpa kiinalainen kopiohiiri joka saapui yli kuukauden päästä. Palautusoikeus on toki teoriassa, mutta käytännössä paketin lähettäminen Turkkiin maksaa ainakin postin kautta noin 45 euroa eli saman verran kuin hiiri maksoi, ja lisäksi palautuksessa on vain turkkilaisen sana minun sanaani vastaan, joten rahojen takaisin saaminen ei välttämättä edes ole kovin todennäköistä.
Miksi ostaisin mitään sivustolta jolta löytyy samaa kamaa kuin jostain aliexpressistä, kun joudun maksamaan siitä sitten 5-10 kertaa enemmän?- Anonyymi
Päivitys vielä tuohon Fruugo-kokemukseen ylempänä:
Sain sittenkin rahat takaisin, valittamínen ei ollut loppujen lopuksi kovin työlästä mutta ei ollut myöskään ollenkaan ilmeistä miten se piti tehdä:
Piti mennä Fruugon englanninkielisten sivujen asiakastukeen, sitten valita ensin "Asiani ei koske tilausta", jotta pääsi valittamaan alkuperäisestä tuotelistauksesta. Ajattelin valittaa vain kostoksi, enkä edes kuvitellut saavani tätä kautta rahoja takaisin.
- Anonyymi
Äläkää enää lähetelkö.... huono täysin paskaa.... oon niin täynnä näitä teidän lähettämiä viestejä... lähetän nyt takasin... ei tarvita enää... näitä saa joka kylältä ilma..palaute on teidän housussanne...
- Anonyymi
Saanut niin tarpeekseni teistä ja teidän lähettämistänne sähköpostiviesteistänne... tätä ymmärrä enää itsekään..aivan sekopäitä..
- Anonyymi
Ei kiinnosta.. ei tahota..lopetatte nyt kyllä tuon viestien kirjoittelun... en halua enää yhtään viestejä teiltä saada..
- Anonyymi
Älkää enää tuloko kaupittelemaan mitään.. eikö tämä ole selvä kaikille... pitääkö tässä hautaan asti viedä tämä kun te ette näytä ymmärtävän...
- Anonyymi
Liikaa mausteita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859