Taas persut lisää säätelyä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702182200072994_uu.shtml

Persut yrittää kaikin keinoin varmistaa ettei tavis voi autoilla. Onhan se nyt selvää että vanhemmassa autossa on tuollaisia pikkuvikoja, kun taas persujen uusissa bemareissa ei. Taas persut kusee kansalaisten muroihin.
7106
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Persut pyrkivät taas kyykyttämään köyhiä tässäkin asiassa. Tosi pirullisia ja häikäilemättömiä nuo petospersut.

1Äänestä

Kamalata, kamalata!

1Äänestä
  • No ei tässä suurta hätää tule,kun osaa jopa nuo polttimotkin vaihtaa ihan itse:)

    Äänestä

  • Mutta osaako joku mummo jolla on vanha auto?

    Äänestä

Kelan eläteille tulee taas paniikki päälle! Heh hee!

Äänestä
  • Niinhän persuille tuppaa tulemaan.

    Äänestä

Siinä on persevaaran korollakusikit ihmeissään 25 vuotta vanhoilla romuillaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hulluaho kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702182200072994_uu.shtml

Persut yrittää kaikin keinoin varmistaa ettei tavis voi autoilla. Onhan se nyt selvää että vanhemmassa autossa on tuollaisia pikkuvikoja, kun taas persujen uusissa bemareissa ei. Taas persut kusee kansalaisten muroihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu