Musta on söpöä vaan

kun sä vähän ujostelet mun seurassa ja koska luulen että sinä et oikesti ole lainkaan ujo joku mussa vaan saa sinut jäätymään ;)
191156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ujostelen kaikkien ei-läheisten seurassa.

Äänestä

Mä oon kyl aikas ujo..
Mut osaan vähän peittää...(*_*)

Äänestä

Kiinni jäin. ;)

Äänestä

En olekaan, sä jähmetät mut hyvällä tavalla.

Äänestä
  • Ääh.

    Äänestä

  • voivihne kirjoitti:

    Ääh.

    mitäs tuossa nyt ähisteltävää

    Äänestä

Hän sai minut sanattomaksi. Se oli niin, että koin hänen olevan vain niin hieno ja ihana ihminen.

Äänestä
  • Onkohan minussa jotain vikaa, kun se, että sain sinut silloin sanattomaksi sai minut vain ihastumaan sinuun entistä enemmän.

    Äänestä

  • näinkinvoikäydä kirjoitti:

    Onkohan minussa jotain vikaa, kun se, että sain sinut silloin sanattomaksi sai minut vain ihastumaan sinuun entistä enemmän.

    Sehän olisi vallan tajunnan räjäyttävää jos olisit hän, koska hänkin oli hiljaa ja me sitten oltiin vain hiljaa. Jostain syystä tunsin asettuvani "oikein" suhteessa häneen, arvostin niissä hetkissä häntä. Mielestäni se hiljaisuus sopi meille hyvin, oli sellainen sanaton ymmärrys.

    Äänestä

Olet niin komea, puoleensavetävä, mutta niin kielletty. Omat voimakkaat tunteet ja niiden mahdottomuus saa minut jäätymään lähelläsi. Kun mitään muuta en niin haluaisikaan kuin painautua sua vasten.

Äänestä
  • Toniko taas kirjoittelee

    Äänestä

  • lopetajoheti kirjoitti:

    Toniko taas kirjoittelee

    Sanna huoraa taas!

    Äänestä

Miehelle vai naiselle aloitus?

Äänestä

Kauneutesi saa minut kipsiin ja sanat ei tahdo tulla mitenkään. Onko sulla keinot millä saisi kipsin sulamaan ja sanat suusta vuolaana valumaan.

Äänestä
  • Auttaisko se jos sanoisin että rakastan sinua just sellaisena kuin olet ja että sulla on aina paikka mun sydämessä :)

    Äänestä

Milloin näit hänet viimeksi?

Äänestä
  • No jos näkemiseksi ei lasketa mitään autolla ohi ajoa niin sitten vastaus on joskus viime keväänä.

    Äänestä

  • Sama homma.

    Äänestä

  • Hassuakyllä kirjoitti:

    Sama homma.

    Tosin en ole aloittaja enkä noiden imelien rakkaudentunnustusten kirjoittaja. Ne on irl maailmassa vain mahdollisia ja silloinkin aika pitkän tien takana.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


seeihaittaamitään kirjoitti:

kun sä vähän ujostelet mun seurassa ja koska luulen että sinä et oikesti ole lainkaan ujo joku mussa vaan saa sinut jäätymään ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu