Saatte lisää väkeä Syyriasta paikkaamaan työvoimapulaa. Ihmeen äkkiä nämä edelliset tulijat vaurastuivat, kun muutaman kuukauden oltuaan, on varaa ostaa ja ylläpitää kohtuu hyvät autot. Jos jotakin heille olisin lahjoittanut, tuntisin itseni kusetetuksi.
Onneksi olkoon Taalintehdas
4
397
Vastaukset
- UtanParasit
Tarkoitukseni oli ostaa oma asunto Taalintehtaalta ja muuttaa pysyvästi sinne, mutta olkoon nyt hankkimatta. Kai niitä rannikkokuntia vielä löytyy ilman näitä Afrikan loisiakin. Onnea matkaan, Kemiönsaari.
 - Upea..historia
Taalintehdas on kuin paratiisi meren rannassa.
Ihana kesäkeskus. - vanha.saaristolainen
Kemiönsaari on raharikkaiden sisäpiirin pilaama paikka nykyään. Aivan kuten koko rannikkoseutu. Ei sinne ole kukaan muu tervetullut kuin jokin "alisteinen" ihmisryhmä, jota nämä paikalliset pikkukeisarit ja suomenruottalaiset voivat hallita muka-hyväntekemisellään.
Kunta houkuttelee uusia asukkaita, mutta asukkaat katsovat nenänvarttaan muualta tulleita.
Ei edes yrittäjä saa suopeutta. Aikamoista.
Pitäkää pikkusieluisuutenne.- Timppa-72-
Ei muuten ole, asunut täällä 5 kuukautta ja ystävällisempiä ihmisiä ja upeampia naapureita en ole tavannut ikinä enkä missään, ja olen asunut kuitenkin Helsingissä, Espoossa, Vantaalla, Vihdissä,L-rannassa (siellä ne hullut muuten on) Aivan varmaan saisi yrittäjä suopeutta, mitä tai ketä olet täällä edes nähnyt. Olen kuitenkin ihan syntyperäinen, äidinkielenä suomi oleva mies. Puhun kyllä myös ruotsia, koska aikoinani asuin kaksikielisessä perheessä, mutta jos suvaitsevaisuutta ei löydy, tuskin kukaan ottaa avosylin vastaan.
 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja2513838Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545451Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1995076SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei824211"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873551Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093048HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122862Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan362489Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan122221Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2782069